Estrella Galicia 0,0 Marc VDS

Jezdec týmu Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Scott Redding, který v sobotu skončil v první desítce, prohlásil, že je spokojený se svým pokrokem.

Reddingovo nejlepší kolo mělo hodnotu 1’56.112 se ztrátou 0,847 s na nejrychlejší čas dne, který zajel Andrea Iannone.

Důležitější ale bylo, že 22 letý britský jezdec zakončil den jen něco málo přes půl sekundy za úřadujícím mistrem světa MotoGP Marcem Marquezem, který byl celkově třetí a byl nejrychlejším jezdcem bez přístupu k měkčí variantě pneumatiky.

Redding skončil testování třicet minut před koncem, protože se na trati sráželo vlhko, ale zítra se vrátí odhodlaný k dalšímu zlepšení.

Scott Redding – 10. místo / 1’56.112

„Jsem s dneškem spokojený, a to především proto, že jsme na motorce neudělali žádné opravdové změny, jen jsme měnili pneumatiky a doplňovali palivo. Cítil jsem se pohodlně hned od začátku, a to mi pomohlo získat důvěru, což je nejdůležitější. Jedu rychleji, dotahuji se na jezdce na čele. I tak mám pořád pocit, že mám ještě pár desetin v záloze, zvlášť když jsme strávili dnešek na tvrdší pneumatice. Na zítra nebudeme dělat žádné velké změny, jen zkusíme pár změn v nastavení, abychom Chris a já mohli vidět, jak motorka reaguje. Celkově byl dnešek solidním začátkem testování.“

Stefan Prein – Reddingův trenér

„Scott si byl před tímto testem mnohem jistější než v Sepangu. Na motorce vypadal od začátku mnohem uvolněnější a s každým výjezdem se zlepšoval. Bridgestone přivezl do Kataru nové přední pneumatiky, které zdá se Scottově stylu velmi dobře vyhovují, což ještě posílilo jeho důvěru. Dnes odvedl dobrou práci, ale na zítra máme pár nápadů, které doufejme přinesou další vylepšení. Celkově to byl velmi pozitivní začátek a já doufám, že můžeme ve zbývajících dvou dnech pokračovat stejným směrem.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Yamaha Movistar