Repsol Honda

V úterý se jezdci týmu Repsol Honda vrátili zpátky na trať ve Valencii, kde je čekal první den testu. Tým má nové složení – k mistru světa Marcu Márquezovi se připojil Jorge Lorenzo.

Jezdci museli po nočním dešti počkat, až trať oschne, a Lorenzo na ni vyjel kolem 13. hodiny, Marc Márquez o pár minut později. Oba pokračovali až do 15:30, kdy test předčasně ukončil opět déšť.

Marc se okamžitě dostal do tempa a den zakončil na druhém místě s časem 1:31,718 poté, co zajel 25 kol. Jorge zajel 30 kol, jeho nejlepší čas měl hodnotu 1:32,959 a obsadil osmnácté místo.

Marc Márquez

Marc Márquez  – 2. místo / 1:31,718

„Bohužel jsme nebyli schopni vyzkoušet všechno, co jsme plánovali, protože trať byla ráno stále půl napůl a odpoledne opět začalo pršet. Takže jsme zajeli jen 25 kol. Každopádně jsme vyzkoušeli tři různé motorky, počínaje tou stávající, ale ihned jsme se přesunuli na další dvě motorky, každou s mírně odlišnou specifikací. Byl to pozitivní test, stále máme spoustu práce, ale jsme na správné cestě a první pocit je dobrý. Zítra budeme pokračovat se stejným plánem a ještě musíme otestovat další malé modifikace. Předsezóna právě začala, takže se těšíme, že se budeme krok za krokem zlepšovat.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Movistar Yamaha