Repsol Honda

Čerstvě po vítězství v šampionátu pro jezdce, výrobce a tým a vítězství v závodě s Danim Pedrosou se tým Repsol Honda vrátil ve Valencii na trať, aby začal pracovat na příští sezónu.

Marc Marquez začal testovat kolem jedenácti hodin, Dani Pedrosa o trochu později, a ráno strávili prací na vyvážení svých letošních motocyklů.

Odpoledne naskočili na prototypy na rok 2018, vybavené novým podvozkem a motorem, a pokračovali ve svém testovacím programu. Novou zadní pneumatiku Michelin dnes netestovali.

Marc se rychle dostal do tempa a den zakončil třetí nejrychlejší s nejlepším časem 1:30,501 poté, co zajel 70 kol. Danimu se podařilo zajet 52 kol s nejlepším časem 1:31,328 a celkově byl jedenáctý.

Testování pokračuje i zítra.

Marc Marquez

Marc Marquez – 3. místo / 1:30,501

„Dnešek byl typickým testovacím dnem, kdy musíte pracovat a být trpěliví v garáži, protože je všechno nové. Nejdůležitější bylo poznat směr, kterým se vydat s novou motorkou, ne být nejrychlejší. Samozřejmě ráno jsem byl rychlý a konstantní se svou současnou motorkou, ale potom odpoledne jsme se přesunuli na novou motorku, která samozřejmě má mnoho nových věcí. Zítra budeme mít šanci shromáždit mnohem víc dat, protože dnes jsem byl schopen dokončit jen tři výjezdy na motorce 2018. Má jiný podvozek, jiný motor a další jiné detaily k nastavení, takže nyní je důležité pokusit se poznat silné stránky a ty, které je třeba zlepšit, a pak udělat nejlepší kompromis.“

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa – 11. místo / 1:31,328

„Dnes jsme ráno udělali několik výjezdů na motorce 2017, abychom poznali trať, která byla na začátku docela špinavá, potom jsme se soustředili na novou motorku a začali pracovat na nastavení. Použili jsme naše standardní nastavení, a samozřejmě protože podvozek a motor jsou nové, všechna data musí být upravena. Nyní na tom musíme hodně pracovat, což chce čas. Nezměnili jsme příliš věcí, protože musíme postupovat krok za krokem. To je zcela normální a také je normální, že v současnosti existují jak pozitivní aspekty, tak další, kde se musíme zlepšit, ale obecně to byl produktivní den testování.“

Racingfans.cz

Racingfans.cz
Reklama

Předchozí Další

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Movistar Yamaha