Ducati začala páteční den hned zrána novinkou. Andrea Dovizioso vyjel s úderem desáté (respektive třetí) hodiny na trať s novou podobou křidélek, o jejichž testování se ve spojitosti s Ducati zatím jen spekulovalo. Kromě italského jezdce však nelenili ani jeho protivníci a brzy bylo na dráze plno.

Francesco Bagnaia

Francesco Bagnaia

Netrvalo to dlouho a včerejší čas Mavericka Viñalese byl jím samým překonaný. Snížil jej téměř o dvě desetiny sekundy na  1:58,644, čímž pokořil dosavadní traťový rekord. Krátce na to se pak pod hranici 1:59,00 dostal také Cal Crutchlow, kterého následoval jeden z nováčků letošního roku Francesco Bagnaia. Jestli budou testy podobným tempem pokračovat i nadále, můžeme se dočkat velmi zajímavých výsledků.

Průběžné výsledky po 30 minutách testování

Brzy by se totiž k výše zmíněné trojici závodníků mohl přidat také Aleix Espargaro, jehož nejrychlejší čas činil po půlhodině testování 1:59,022 sekundy. A zahanbit se určitě nebudou chtít nechat ani doposud šestý Valentino Rossi a sedmý Marc Márquez. Ten čtvrteční testy kvůli bolestem ramene ukončil o něco dříve, než Honda plánovala. Uvidíme tedy, zda jej bude zranění limitovat i dnes.

V Malajsii to teď vypadá, jako by piloti soupeřili o jakousi pomyslnou pole position. Po Mavericku Viñalesovi totiž pokořili traťový rekord další dva závodníci, týmoví kolegové z Ducati. Andrea Dovizioso zajel čas 1:58,538, Danilo Petrucci pak dokonce 1:58,239 a dostal se do průběžného vedení. Vypadá to, že nová křidélka zafungovala.

Jedno z křidélek na motocyklu Andrey Doviziosa

Dnešního testování se neúčastní Andrea Iannone, kterého již čtrnáct dní trápí infekce dásní a poslední dva dny jezdil pod silnými antibiotiky. Místo něj na trať vyrazí jako náhradník Bradley Smith.

Po hodině testování stále vedl Danilo Petrucci. Na druhé místo se s časem 1:58,366 posunul Jack Miller, kterému se v Sepangu dařilo taktéž včera, kdy skončil na celkové třetí pozici. Na třetí příčce jezdil Andrea Dovizioso, první pětku pak uzavřeli Maverick Viñales s Calem Crutchlowem. Valentinovi Rossimu a Marcu Márquezovi zatím patří deváté, respektive desáté místo. Karel Abraham se pak musí spokojit s pozicí jednadvacátou a časem 2:00,537.

Průběžné výsledky v 11:00 (4:00 SEČ)

Neustále stoupající teplota novým rekordům zamezila. Ve dvě hodiny odpoledne byl na špici stále Danilo Petrucci následovaný Francescem Bagnaiou, Jackem Millerem, Andreou Doviziosem a Maverickem Viñalesem. Šestá příčka připadla Calu Cruchlowovi, sedmá Aleixi Espargarovi a osmá Francu Morbidellimu. Na desáté pozici jezdil Valentino Rossi s časem 1:59,755, o 0,015 sekundy pomalejší byl pak Marc Márquez. Český závodník Karel Abraham se posunul na dvacáté místo, když dokázal svůj čas vylepšit o 0,159 sekundy.

Na zemi skončil během testování Danilo Petrucci. Šlo však pouze o malý pád, jezdci se nic nestalo.

Výsledky ve 14:00 (7:00 SEČ)

V závěru testů už se téměř nic nestalo. Mnoho závodníků zůstalo kvůli nesnesitelnému horku ve svých boxech či se týmy rozhodly testy zcela ukončit. O půl čtvrté (respektive půl desáté SEČ) odpoledne jezdili na trati pouze Danilo Petrucci, Jack Miller, Aleix Espargaro, Alex Rins, Tito Rabat, Joan Mir, Fabio Quartararo a Sylvain Guintoli, který se pokoušel odpíchnout od samého dna. Se svým časem 2:00,990 ztrácel na prvního 2,761 sekundy. S výsledky se však ani jednomu ze závodníků pohnout nepodařilo, od druhé hodiny odpolední se na trati nic nezměnilo.

Absolutně nejrychlejším jezdcem byl tedy během testů Danilo Petrucci s časem 1:58,239 následovaný Francescem Bagnaiou a Jackem Millerem.

Danilo Petrucci

Danilo Petrucci

Kompletní výsledky