Ani dnes se v Malajsii tropické počasí nepříliš překvapivě nezměnilo a hned od rozbřesku panovaly vysoké teploty, které s postupujícím časem jenom rostly. Jezdci královské kubatury ale nejsou z cukru, a tak poměrně záhy po otevření pit lane vyrazili na trať.

Snažili se tak využít alespoň trochu chladnějšího asfaltu, který sliboval lepší přilnavost než odpolední rozpálená plotna. Valentino Rossi byl v této fázi nejrychlejší, když se s časem 1:59,626 ujal vedení před Marcem Márquezem, který na něj na druhém místě ztrácel 0,165 sekundy. Třetí byl nováček v továrním týmu s letos šíleným názvem Mission Winnow Ducati Danilo Petrucci. Následovali Tito Rabat a Jack Miller na čtvrtém a pátém místě. Karel Abraham byl v této fázi na celkovém dvacátém druhém místě, když měl jeho čas hodnotu 2:01,245.

2685Takuya TsudaSuzuki GSX-RR2:03.6644.039

Nějakou dobu se poté časy příliš neměnily, protože většina jezdců byla v boxech u svých mechaniků. Před polednem se ale do čela posunul Andrea Dovizioso s prozatím nejrychlejším časem 1:59,562, kterého následoval na druhé místo Cal Crutchlow, když na něj ztratil pouhé 0,004 sekundy. Ten měl ale v páté zatáčce pád, který se naštěstí obešel bez zranění. Jeho pád byl ale vcelku malý v porovnání s pádem Pola Espargara, který dostal v první zatáčce highsider a docela slušně si natloukl. I on ale dál pokračoval v testovacím programu.

V boxech Repsol Hondy se podařilo vyfotit zblízka motorku Marca Márqueze:

Aleix Espargaró zajížděl závodní simulaci a na trati se začaly objevovat i novinky, jako například nové kapotáže motocyklů Suzuki. Na třetí místo se vyšvihnul Maverick Viñales, který tak odsunul svého týmového kolegu Valentina Rossiho na místo čtvrté. Na pátém místě figuroval před druhou hodinou odpolední malajského času vítěz včerejšího dne Marc Márquez. Karel Abraham zůstával na dvacátém druhém místě s časem 2:01,245. Překvapivé bylo, že hned 19 jezdců se již v této úvodní fázi dokázalo vejít do jedné sekundy a zatím to vypadá na pořádně vyrovnanou sezónu.

Spadli i Francesco Bagnaia a Franco Morbidelli, ale i oni byli naštěstí v pořádku a pokračovali v programu.

Nejvíce se dnes v každém případě debatovalo o neznámém udělátku, které má Ducati na horních brýlích. Jeho účel je prozatím neznámý, ale s největší pravděpodobností by se mohlo jednat o zamykání předních vidlic pro lepší start, jako mají například supermota.

2785Takuya TsudaSuzuki GSX-RR2:03.2763.714

Od dvou hodin odpoledních se nejrychlejší časy ani pořadí ve výsledkové tabulce vůbec nezměnilo a jezdci na trati testovali nové díly, stejně jako zajížděli závodní simulace. V boxech ale bylo k vidění i nadále hodně zajímavých věcí. Jack Miller například na své Ducati testoval upravenou nádrž, kterou loni používal Jorge Lorenzo.

Loňské tovární motocykly Ducati se přestěhovaly do boxu Reale Avintia Racing, kde je mají k dispozici Tito Rabat a Karel Abraham.

K velké rošádě ale došlo v závěrečných minutách až sekundách dnešního dne, kdy jezdci využili chladnoucí trati k poslednímu ataku na rychlé časy. Do čela se na chvíli dostal Alex Rins, když zajel čas 1:59,424, a už to vypadalo, že se stane i celkovým vítězem, ale nakonec byl v posledních sekundách poražen Maverickem Viñalesem, který ho překonal o celých 0,527 sekundy a jeho čas s hodnotou 1:58,897 zaostal o pouhých 0,067 sekundy za rekordním kolem Jorge Lorenza z loňského roku.

Na třetím místě ukončil dnešní testovací den Jack Miller na satelitní Ducati, za kterým následoval Andrea Dovizioso na čtvrtém místě a Cal Crutchlow na místě pátém, který tak zcela naplnil svoje včerejší slova, že může jet o sekundu rychleji. Karel Abraham zůstal od rána na dvacáté druhé pozici.

112Maverick VinalesYamaha M11:58.897
242Alex RinsSuzuki GSX-RR1:59.4240.527
343Jack MillerDucati GP191:59.5170.620
44Andrea DoviziosoDucati GP191:59.5620.665
535Cal CrutchlowHonda RC213V1:59.5660.669
646Valentino RossiYamaha M11:59.6250.728
753Tito RabatDucati GP181:59.6640.767
893Marc MarquezHonda RC213V1:59.7900.893