Poslední předsezónní testy v Kataru odstartovaly ve čtyři hodiny odpoledne tamního času. Na trať se v první hodině vydali pouze Franco Morbidelli a Cal Crutchlow, ostatní piloti zůstali s velkou pravděpodobností v boxech proto, že dráhu v Losail v tuto hodinu stále osvětlovalo denní světlo.

Cal Crutchlow stihl během hodiny na trati odjet deset kol, z nichž to nejlepší bylo šesté v pořadí, kdy zajel čas 2:00,399. Franco Morbidelli na Angličana ztratil 0,618 sekundy a s časem 2:01,017 se zařadil na druhou příčku.

Výsledky v 15:00 SEČ (17:00 tamního času)

Do druhé hodiny testování už nastoupil i zbytek startovního pole. Netrvalo to dlouho a objevily se první stížnosti na losailskou trať, na které se dle jezdců nachází velké množství špíny. Možná i vzhledem k tomu nezajížděli hned zpočátku testování závodníci tak rychlé časy, jaké nastavují například v kvalifikacích.

V 18:32 místního času se do vedení posunul Maverick Viñales, jehož čas na kolo činil 1:56,280. Na druhé pozici jezdil Andrea Dovizioso, na třetí pak jeho týmový kolega Danilo Petrucci. Pod hranici 1:57 se pak vešla ještě další dvojice pilotů, a to Alex Rins a Franco Morbidelli.

Šestou pozici opanoval s časem 1:57,085 Valentino Rossi, o 0,298 sekundy pomalejší čas měl pak na svědomí Marc Márquez. Jeho týmový kolega Jorge Lorenzo, který kvůli zranění vynechal testy v Sepangu, se vyskytoval na prozatímní patnácté příčce. A Francesco Bagnaia, jenž v minulých testech překvapil celkovým druhým místem, tentokrát zajížděl časy na úrovni pozice třinácté.

Karel Abraham měl za sebou po dvou a půl hodinách testování zajetých celkem osm kol, přičemž to poslední z nich bylo jeho nejlepším. S časem 1:59,130 však patřil k nejpomalejším na trati. Jezdil na 21. místě a jeho ztráta na vedoucího Španěla činila téměř tři sekundy. Horší časy už zajížděli jen jeho týmový kolega Tito Rabat a Cal Crutchlow.

Výsledky v 16:30 SEČ (18:30 tamního času)

Kromě jiného se v Kataru zkouší nový systém trestání jezdců. Místo přenechání svého místa jinému pilotovi či obdržení časové penalty by dle něj jezdci museli za různé přestupky projet rozšířenou sekcí tratě, která se nachází u zatáčky číslo šest. Projetí této částí dráhy by mělo pilotovi trvat přibližně dvě a půl sekundy. Závodníkům se zavedení tohoto systému příliš nelíbí – vidí v něm velké nebezpečí srážky.

Přibližně v polovině testů skončila na zemi hned trojice jezdců. Kromě Andrey Iannoneho a Aleixe Espargara se odporoučel k zemi Marc Márquez, který se už od Sepangu snažil pádům kvůli svému operovanému ramenu vyhýbat a neriskoval tedy tak, jak u něj býváme zvyklí. Všichni jezdci by však měli být v pořádku.

Páteční odpoledne na okruhu v Kataru nakonec ovládl Maverick Viñales s časem 1:55,051. Druhý skončil Alex Rins a třetí pak Andrea Dovizioso. První pětku pak uzavřeli Danilo Petrucci s Valentinem Rossim. Marc Márquez obsadil až desátou příčku, během testů si pak výrazně polepšil Tito Rabat, který poskočil na šestou pozici.

Nejvyšší počet kol zajel v pátek Johann Zarco, z celkových 53 objetých okruhů byl čtyřiadvacátý jeho nejrychlejším. Jeho čas nakonec stačil na šestnácté místo. Karel Abraham obsadil dvacátou příčku, o pozici hůře se umístil Jorge Lorenzo se ztrátou 2,039 sekund na Mavericka Viñalese.

Kompletní výsledky pátečního testování