Monster Energy Yamaha

Jezdci týmu Monster Energy Yamaha Maverick Viñales a Valentino Rossi se první den testu v Kataru soustředili hlavně na nastavení svých motocyklů a obsadili první a páté místo.

Maverick Viñales se těšil, že bude pokračovat v práci, kterou začal před dvěma týdny v Sepangu. Jeho tvrdá práce se vyplatila, když zajel nejlepší čas dne v hodnotě 1:55,051 a svému nejbližšímu soupeři nadělil 0,108 s.

Valentino Rossi využil příležitosti k vylepšení své motorky zejména proto, že podmínky by měly být podobné těm, které se očekávají v závodě. Den zakončil na pátém místě s časem 1:55,604 a ztrátou 0,553 s na svého týmového kolegu.

Maverick Viñales

Maverick Viñales – 1. místo / 1:55,051

„Jsem opravdu spokojený, protože se na motorce cítím skutečně dobře, zejména pokud jde o můj styl jízdy. Na motorce se cítím pohodlně a to je pro mě nejdůležitější. V letošním roce jsem se na čtyřech různých tratích cítil na motorce pohodlně a mohli jsme na to hodně tlačit. Jsem spokojený s tím, jak jsme dnes pracovali. Snažili jsme se soustředit na hlavní věci a našli jsme trochu větší přilnavost a snažili se pochopit, jakým směrem se vydat. Nyní musíme udělat plán na zítřek.“

Valentino Rossi

Valentino Rossi – 5. místo / 1:55,604

„První den testování nebyl tak špatný. Pracovali jsme dobře a nakonec jsem skončil na pátém místě, což je docela dobré. Dělali jsme tu jinou práci, víc jsme pracovali na Grand Prix, takže jsme museli zlepšit nastavení motorky a první pocity nejsou tak špatné. Také čas na kolo je poměrně dobrý. Na trati jsou místa, kde na to musím tlačit víc, abych dostal motorku na limit, ale první dojem je docela pozitivní.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaRepsol Honda následující kapitola »Alma Pramac Racing