Preview

Zdá se, že po výkonech Marca Marqueze v prvních dvou podnicích sezony teď nestojí otázka „kdo ho porazí“, ale spíše „jak moc na něj ztratí“. 21letý Španěl suverénně opanoval úvod šampionátu a dobře šlape i druhá tovární Honda s Dani Pedrosou v čele. Vzhledem k minele Jorge Lorenza na startu závodu v Austinu je bodové konto Yamahy chudší, než by bylo záhodno. Naopak mnohem lépe než v testech se ukazuje Ducati, keré tah se sázkou na třídu Open zatím vychází. Italům bude ale chybět zraněný Cal Crutchlow, jehož nahradí testovač Michele Pirro.

Ovšem na okruhu Termas de Rio Hondo žádné predikce neplatí. Tady totiž ještě nikdo nezávodil, protože se jedná o úplně novou trať. Grand Prix se měla jet už loni, ale kvůli konfliktu argentinské vlády se španělským ropným gigantem Repsol, jinak hlavním to sponzorem hvězd z Pyrenejského poloostrova. To by mohlo pomoci především nováčkovi Karlu Hanikovi ve třídě Moto3. Ostatní soupeři v Argentině ztratí výhodu znalosti okruhů MS, takže pokud dobře nastaví svoji motorku, může se Hanika měřit s těmi nejlepšími. Tedy i s krajanem Jakubem Kornfeilem, jenž si v USA pátým místem vyrovnal životní maximum. 

Zatímco Australan Jack Miller bude v nejslabší třídě sahat po hattricku, v Moto2 možná uvidíme třetího odlišného vítěze ve třetí Velké ceně roku 2014. Brit Crutchlow není jediným jezdcem, který pro zranění přijde o premiéru v Termas de Rio Hondo. Závod vynechá také jezdec Moto2 Josh Herrin, který si doma při tréninku na supermotu zlomil klíční kost. Tým Caterhem ho nebude nahrazovat a pojede tak osamocený Johann Zarco.

Projeďte se po argentinském okruhu Termas de Rio Hondo

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Program