Moto3 – 1. volný trénink

Velká cena Španělska na okruhu v Jerezu začala pátečními volnými tréninky. První se do svého ranního tréninku vydali jezdci kategorie Moto3. Počasí vypadalo velmi dobře, teplota vzduchu byla už v 9 ráno 17°C, na trati bylo naměřeno 23°C.

Po prvních 10 minutách byl ve vedení tréninku domácí Raul Fernández s časem 1:49,007. O 5 minut později byl ve vedení Andrea Migno, který zajel čas 1:48,158. Na druhé místo se dostal Stefano Nepa jedoucí na divokou kartu a třetí se držel Tony Arbolino.

V polovině tréninku vypadala první trojice úplně stejně, tedy vedl Migno před Nepou a Arbolinem. Jakub Kornfeil po svém zranění do Velké ceny Španělska nastoupil a zatím mu patřilo 15. místo, Filip Salač se držel na 17. místě.

Na první místo se pak na chvíli dostal Aron Canet, ale překonal ho nováček Sergio García. Jeho čas byl 1:47,824. Pád měl Andrea Migno, došlo k tomu v zatáčce číslo 3, naštěstí to vypadalo, že je italský jezdec v pořádku. Mezitím García útočil na další zlepšení času, útok to byl nakonec úspěšný, svůj čas o pár desetin zlepšil, ještě lepší ale byl Dennis Foggia, který se s časem 1:47,733 posunul do vedení tréninku.

Šest minut před závěrem tréninku rozjeli někteří jezdci svá rychlá kola. Dennis Foggia zlepšil čas na prvním místě na 1:47,584, na druhé místo se posunul Ai Ogura, který tak odsunul Sergia Garcíu na místo třetí. O něco později rozjel dobré kolo Gabriel Rodrigo, který se nakonec opravdu do vedení dostal. Jeho čas byl 1:47,272.

V poslední minutě tréninku se na první místo posunul John McPhee s časem 1:47,052. Skvělý výkon předvedl Riccardo Rossi, který se vytáhnul na druhé místo, ale v následném nájezdu do první zatáčky spadl. Jezdec byl v naprostém pořádku.

Vítězem tréninku se stal John McPhee, druhý skončil Aron Canet, třetí byl Riccardo Rossi. Jakub Kornfeil se v závěru tréninku výrazně zlepšil, když se dostal na osmé místo, Filip Salač skončil dvacátý.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »MotoGP – 1. volný trénink