Moto3 – 3. volný trénink

Velká cena Španělska na okruhu v Jerezu pokračovala svým sobotním programem. Dopoledne se jely třetí tréninky, které definitivně rozhodly o rozložení kvalifikací. Jako první se ráno do svého tréninku vydali jezdci kategorie Moto3, teplota vzduchu byla 17°C, na trati bylo 21°C a nad okruhem bylo polojasno.

V úvodních minutách tréninku vedl Ayumu Sasaki s časem 1:48,074. Tento čas o několik okamžiků později vylepšil jeho krajan Tatsuki Suzuki, který zajel 1:47,783. Jeho čas ale opět překonal Ayumu Sasaki, který zajel kolo za 1:47,661. Na páteční nejlepší čas to ale zatím nestačilo.

Po deseti minutách vedl Niccolò Antonelli s časem 1:47,400, pořadí se ale v úvodních minutách tréninku rychle měnilo s tím, jak se jezdci snažili zajet dobré časy.

Na začátku tréninku měl technické problémy Romano Fenati, který seděl v boxech a mechanici pracovali na jeho motocyklu. Italský jezdec se poprvé dostal na trať až po patnácti minutách tréninku.

V polovině tréninku se do vedení dostal Dennis Foggia s časem 1:46,541 a to také znamenalo vedení v kombinovaném pořadí všech tří tréninků. Foggia byl prvním závodníkem, který překonal včerejší nejlepší čas Niccola Antonelliho. Na druhé místo celkového pořadí tréninků se posunul Kaito Toba. Na první místo se potom na chvíli dostal Albert Arenas, ale Dennis Foggia se do vedení dostal zpět s časem 1:46,490.

Dvanáct minut před koncem vedl Niccolò Antonelli s časem 1:46,110, na druhém místě byl Dennis Foggia a na třetím Albert Arenas. Tyto jezdce ale o několik okamžiků později překonal Gabriel Rodrigo, který se jako první dostal pod 1:46, když zajel 1:45,745.

Deset minut před koncem v zatáčce číslo sedm spadl Tatsuki Suzuki, který zrovna jel rychlé kolo a pokoušel se zlepšit svůj čas. Japonskému jezdci zatím patřilo páté místo. Z nehody naštěstí odešel nezraněn. Tou dobou byla většina jezdců ve svých boxech a připravovala se na závěrečný útok na vylepšení svých časů a na postup do Top 14 a tedy rovnou do 2. kvalifikace.

Sedm minut před koncem už byli na trati téměř všichni jezdci a začalo tam být poněkud těsno. Někteří jezdci nebyli se situací zrovna spokojení, protože si hledali své ideální místo, a gesty to dávali jasně najevo. To už někteří jezdci rozjeli svá rychlá kola, Marcos Ramírez se posunul na třetí místo, jeho týmový kolega Lorenzo Dalla Porta se dostal na čtvrtou příčku. Pět minut před koncem spadl Tony Arbolino. Bylo to v zatáčce číslo 10 a Ital byl po pádu v pořádku.

Dvě minuty před koncem se někteří jezdci zlepšili, některým naopak na postup do Top 14 stále ještě něco chybělo. Albert Arenas se dostal na druhé místo, John McPhee se posunul na čtvrté místo, velmi se zlepšil Makar Yurchenko, který byl šestý.  V závěru tréninku měli pád Andrea Migno a Meikon Kawakami jedoucí na divokou kartu, o něco později spadl v jiné zatáčce Aron Canet.

V závěru tréninku se na druhou pozici vytáhl Ayumu Sasaki. Vítězem se stal Gabriel Rodrigo, druhý byl tedy Ayumu Sasaki a třetí Albert Arenas. Jakub Kornfeil se v závěru posunul na 7. místo, Filip Salač skončil na 28. místě. Prvních 14 jezdců postupuje rovnou do 2. kvalifikace, ostatní ještě budou mít šanci v 1. kvalifikaci.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »MotoGP – 3. volný trénink