Repsol Honda

Marc Márquez a Jorge Lorenzo jsou připraveni se tento víkend vrátit do boje. Mistrovství světa MotoGP se přesouvá do Evropy, konkrétně do Jerezu, který bude 300. MotoGP závodem od zavedení této třídy v roce 2002. Honda za tu dobu dosáhla 142 vítězství a Marc Márquez a Jorge Lorenzo budou bojovat o 143.

Po potížích v Austinu přijíždí Marc Márquez do Jerezu s cílem znovu obhajovat svůj titul. S šesti pódii a dvěma vítězstvími na kontě bude okruh Ángela Nieta perfektním místem k tomu, aby stáhl svou devítibodovou ztrátu.

Jorge Lorenzo je jedním z mála jezdců, kteří drží v Jerezu lepší rekord než Márquez. Na ikonické trati si zajistil tři vítězství a osm pódií v královské třídě. Po úvodních závodech, kdy musel být opatrný, aby zabránil dalšímu zranění, je nyní plně fit a připraven na silný víkend.

MotoGP rošt doplní i Stefan Bradl, který se závodu zúčastní na divokou kartu.

Marc Márquez

Marc Márquez

„Jerez je vždy speciálním závodem, protože je prvním v Evropě a podpora od španělských fanoušků je velká. Samozřejmě budeme k tomuto víkendu přistupovat stejně jako ke každému jinému a vzhledem k tomu, jak je šampionát těsný, musíme využít každého momentu na trati na maximum. Čas mezi závody se zdál delší než jindy, těším se, až se vrátím na motorku.“

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo

„Na tento závod se soustředím od začátku sezóny. S omezeným testováním jsme věděli, že úvodní kola budou složitá. Jerez je jedním z mých oblíbených okruhů. Povrch má normálně spoustu přilnavosti a mému stylu velmi dobře sedí, na rozdíl od několika tratí, které jsme již navštívili. Jsem si jistý, že můžeme s týmem Repsol Honda dosáhnout dobrého výsledku poté, co jsme se toho v úvodních kolech hodně naučili.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Monster Energy Yamaha MotoGP