Moto2 – 2. volný trénink

Slunečného počasí si mohli užít závodníci třídy Moto2 při svém druhém volném tréninku. Teplota vzduchu se celý den drží kolem 21°C, ale trať už vystoupala na 37°C, takže mohou dobře otestovat motorky i pneumatiky na novém asfaltu, který je oproti rannímu tréninku mnohem teplejší.

Tentokrát trénink dobře rozjel Luca Marini, který se dostal do vedení s časem 1:43,434. O chvíli později ho ale překonal Alex Marquez s časem 1:43,404, takže byl rozdíl mezi oběma jen třicet tisícin vteřiny. Ani Alex si první pozici neužil dlouho, když se po svém pátém kole dostal do vedení Francesco Bagnaia s časem 1:43,290, takže si vytvořil náskok 0,114 s na Alexe Marqueze.

Dobře zajel také Xavi Vierge, který se zařadil na čtvrtou pozici a Top5 uzavíral Miguel Oliveira. Na dopolední dobrý výkon navázal Romano Fenati, který zajel šestý čas s rozdílem 0,366 s. Do desítky nejlepších se dostal také další nováček Joan Mir.

Trénink nezačal moc dobře pro Jorgeho Navarra, který spadl ve druhé zatáčce, ale nic se mu nestalo a s motorkou se vrátil zpátky do boxů. O pár minut později spadl ve čtvrté zatáčce Luca Marini, ale i on by měl být v pořádku.

Lorenzo Baldassarri

Necelou půl hodinu před koncem došlo opět na první zastávku v boxech a ve vedení byl stále Francesco Bagnaia s časem 1:43,290. Na trati ale zůstal Lorenzo Baldassarri, který podával velice dobrý výkon. Nejprve se jezdec týmu Pons HP40 dostal na 4. místo a hned v dalším kole zajel čas 1:43,048, který ho dostal na první místo s náskokem 0,242 s na Pecca Bagnaiu. Na ranní nejlepší čas stále ztrácí kolem jedné desetiny vteřiny. Alex Marquez byl průběžně třetí, Luca Marini čtvrtý a pátý Xavi Vierge. Dále pak byli seřazeni Miguel Oliveira, Brad Binder, Joan Mir, Romano Fenati a Bo Bendsneyder, takže tři nováčci uzavírali Top10. Ve ztrátě jedné vteřiny už byla opět spousta jezdců a tím posledním byl devatenáctý Danny Kent.

Po svém druhém výjezdu na trať se dostal do vedení Alex Marquez, který zajel čas 1:42,761, takže Lorenza Baldassarriho překonal o 0,216 s. Tento čas už je také rychlejší než ten nejlepší z prvního tréninku. Lorenzo Baldassarri se také rozjel do dalšího rychlého kola, ale nakonec byl lepší jen v první polovině trati a v té druhé půlce svůj náskok ztratil. Lepší čas si naopak zajel Romano Fenati, který poskočil na třetí pozici se ztrátou 0,438 s.

Brad Binder

Čtvrt hodiny před koncem tréninku to bylo napínavé mezi Alexem Marquezem a Lorenzem Baldassarrim, kteří oba útočili na zlepšení vedoucího času. Alexovi se to podařilo s časem 1:42,537. O chvíli později protnul cílovou čáru Lorenzo a jeho čas se zastavil na 1:42,810, takže si čas zlepšil, ale celkově ztratil 0,273 s. Oba dva jsou zatím jediní, kteří se dostali s časem pod 1:43. Na třetí místo se dostal Mattia Pasini, Romano Fenati udržoval čtvrté místo a pátý byl Brad Binder. Dále pak byli Iker Lecuona, Francesco Bagnaia, Luca Marini, Andrea Locatelli a Miguel Oliveira a jezdci měli před sebou poslední zastávku v boxech a poté závěrečnou šanci si zlepšit umístění.

Výborný výhled měl Ayumu Sasaki, jezdec z Moto3, který se šel dívat na trénink:

Závěr tréninku měl dobrý Sam Lowes, který se postupně zlepšoval. Nejprve se dostal na 9. místo se ztrátou 0,904 s. Hned v dalším kole se Brit zařadil na páté místo se ztrátou 0,683 s a o kolo později už byl na třetí pozici s rozdílem 0,581 s. V tu chvíli zbývalo do konce osm minut a ostatní závodníci se začali vracet na trať. Sam chvíli útočil i na první pozici, ale nakonec zůstal třetí, i když s lepším časem.

Výlet mimo trať si udělal Andrea Locatelli, ale průjezd kačírkem ustál a vrátil se zpátky na trať.

Krátce před odmávnutím měl nějaký technický problém Mattia Pasini. Hodně natěsno to bylo v posledním kole v poslední zatáčce mezi Francescem Bagnaiou a Isaacem Viñalesem.

Vítězem tréninku je Alex Marquez s časem 1:42,537. Na druhém místě skončil Lorenzo Baldassarri se ztrátou 0,294 s a třetí nejrychlejší byl nakonec Sam Lowes, který si zlepšil čas v posledním kole a jeho ztráta na jezdce před sebou je jen pět tisícin vteřiny. Romano Fenati si udržel čtvrté místo a na pátém místě skončil Francesco Bagnaia, který se jako jeden z mála nezlepšil. Brad Binder si zlepšil čas v posledním kole, ale zůstal na šestém místě. Joan Mir obsadil místo sedmé. Mattia Pasini i přes technický problém udržel osmé místo. Iker Lecuona skončil devátý a Miguel Oliveira je posledním jezdcem v desítce nejlepších. Simone Corsi se i tentokrát držel u hranice ztráty jedné vteřiny a tento trénink ukončil na 16. místě se ztrátou rovných 1,000 s.