Moto3 – 2. volný trénink

Během polední pauzy se v Jerezu zlepšilo počasí a je mnohem tepleji. Stále je polojasno až slunečno, teplota vzduchu už je na 22°C a trať má 30°C. Díky tomu se mohli jezdci třídy Moto3 okamžitě naplno pustit do práce ve svém druhém volném tréninku.

Na úvod tréninku zajel nejlépe Marco Bezzecchi, týmový kolega Jakuba Kornfeila, který zajel čas 1:48,629. Jen o 0,012 s za ním byl Marcos Ramirez a Tony Arbolino se dostal na místo třetí. Jakub Kornfeil začal s časem 1:49,648 a byl se ztrátou necelých dvou vteřin kolem 20. místa. Ve třetím kole došlo tradičně ke změně ve vedení, kam se dostal Tony Arbolino s časem 1:47,705, který se jako první dostal pod 1:48, nicméně na nejlepší dopolední časy je to stále velká ztráta. Na druhé místo se zařadil Enea Bastianini se ztrátou 0,668 s. Fabio Di Giannantonio se dostal na třetí pozici. Jorge Martin začal docela pozvolna, když byl na 12. místě se ztrátou 1,388 s. Jorge měl nějaký problém v 6. zatáčce a nebyl spokojený a po zajetí do boxů koukal na své zadní kolo.

Tentokrát zajeli závodníci do boxů už po šesti kolech, Tony Arbolino zamířil do boxů už po čtyřech kolech. Nicméně i přes to se dokázal udržet ve vedení s časem 1:47,694. Na druhém místě se držel Enea Bastianini, který stáhl svou ztrátu na 0,161 s. Na třetí místo se zařadil jeho týmový kolega Lorenzo Dalla Porta se ztrátou 0,302 s. Jorge Martin si zlepšil čas a zařadil se na 4. místo se ztrátou 0,336 s. Niccolò Antonelli byl průběžně pátý. Dále pak byli seřazeni Fabio Di Giannantonio, Aron Canet, John McPhee, Marco Bezzecchi a Andrea Migno. Dobře zajel Makar Yurchenko, který se dostal na 11. místo. Jakub Kornfeil byl s časem 1:49,329 na 22. místě se ztrátou 1,635 s. Stále se moc nedaří Nicolovi Bulegovi, který se pohybuje mezi posledními a i tentokrát je na 26. místě se ztrátou 1,8 s.

V polovině tréninku se někteří závodníci začali vracet na trať, ale většina jezdců byla stále v boxech.

Během druhého výjezdu na trať útočil na první místo Enea Bastianini, který ale nakonec zůstal na druhém místě, i když s nižší ztrátou 0,143 s. Spolu s ním jezdil i jeho týmový kolega z týmu Leopard Racing Lorenzo Dalla Porta, ale ten se nezlepšil.

Dvanáct minut před koncem se do vedení dostal Fabio Di Giannantonio s časem 1:47,300 a hned v dalším kole si zlepšil čas na 1:47,176. Na druhou pozici poskočil Lorenzo Dalla Porta, který ztratil 0,285 s. Kvůli tomu Tony Arbolino klesl na místo třetí a Enea Bastianini byl čtvrtý. Na pátém místě se držel Niccolò Antonelli, který si zlepšil čas a stáhl ztrátu na 0,750 s. Jorge Martin byl zatím šestý a chystal se na další výjezd na trať, zatímco většina jeho soupeřů zůstávala v boxech. Pěkně zajel Jakub Kornfeil, který si zlepšil čas na 1:48,432 a ten ho dostal na 10. pozici s rozdílem 1,261 s. Některým jezdcům byly opět mazány časy za překročení limitů trati, když vyjeli až za obrubníky. Mezi nimi byl i například Enea Bastianini.

Jorge Martin se po výjezdu z boxů výborně rozjel a s časem 1:47,074 se dostal do vedení. Tento čas už je rychlejší než nejlepší čas dopoledního tréninku. S tím si vytvořil náskok 0,102 s na svého týmového kolegu Fabia Di Giannantonia. To do konce tréninku zbývalo posledních pět minut a spousta jezdců se rozjela do svých nejlepších kol.

Vítězem tréninku je Niccolò Antonelli s časem 1:46,630. Na místě druhém skončil se ztrátou 0,444 s Jorge Martin a třetí je Enea Bastianini se ztrátou 0,535 s. Na čtvrtém místě skončil Fabio Di Giannantonio, který se jako jeden z mála jezdců nezlepšil v porovnání s dopoledním časem. Aron Canet se díky poslednímu kolu dostal na páté místo. Kaito Toba je na tom podobně s nejlepším časem v posledním kole a zajistil si šesté místo. Marcos Ramirez obsadil sedmé místo, osmý skončil Lorenzo Dalla Porta a desítku nejlepších doplňují Tony Arbolino a John McPhee. Jakub Kornfeil obsadil 20. místo se ztrátou 1,807 s a v kombinovaných časech obou tréninků je na 22. místě.