Red Bull MotoGP Rookies Cup – 1. volný trénink

V polední pauze mezi tréninky tříd MotoGP vyrazili na trať závodníci Red Bull MotoGP Rookies Cupu, kteří rozjíždí letošní sezónu. Čekal je první volný trénink na půl hodiny, ve kterém se mohli seznámit s tratí a zajet první ostrá kola letošní sezóny. Čeští fanoušci mohou i letos sledovat Filipa Salače, jehož cílem je bojovat o titul.

V polovině tréninku, kdy jezdci odjeli kolem osmi kol, by se zdálo, že se pořadí ustálí, ale stále se všichni zlepšovali. Ve vedení byl Adrián Carrasco s časem 1:50,781 a jen o 0,018 s za ním byl Filip Salač. Na třetím místě byl Max Cook, který měl ztrátu 0,471 s. Hned v dalším kole se do čela dostal Can Öncü, který loni skončil celkově třetí. Turecký závodník zajel čas 1:50,452 a vytvořil si náskok 0,302 s na Filipa Salače, který si čas zlepšil na 1:50,754. Na třetí místo se dostal domácí závodník Carlos Tatay s rozdílem 0,398 s.

Vítězem tréninku je nakonec Can Öncü, jehož čas z osmého kola nikdo nepřekonal ani v posledních minutách. Na druhém místě skončil Filip Salač, který si naopak zlepšil čas až v posledním kole, když zajel 1:50,642, takže je jeho ztráta 0,190 s. Carlos Tatay se udržel na třetím místě a Adrian Carrasco se udržel na místě čtvrtém Max Cook doplnil Top5 a dále se seřadili Xavier Artigas, Sean Kelly, Sasha De Vits, Meikon Kawakami a Deniz Öncü.

« předchozí kapitolaMoto2 – 1. volný tréninknásledující kapitola »Moto3 – 2. volný trénink