Moto2 – 1. volný trénink

Poslední dopolední trénink ze tříd mistrovství světa silničních motocyklů čekal závodníky střední třídy Moto2. Podmínky jsou stále stejné, když je polojasno s teplotou vzduchu i trati 18°C. Této GP se neúčastní Dominique Aegerter a Remy Gardner, kteří se zranili při tréninku. Hned na začátku tréninku měl technický problém Xavi Cardus, kterému přestala jet motorka.

Na začátku tréninku se do vedení dostal Mattia Pasini s časem 1:44,332. Za něj se zařadili oba jezdci týmu KTM, kterému se tu dařilo již v tréninku MotoGP. Brad Binder byl na druhém místě a Miguel Oliveira byl průběžně třetí. Hned po dalším kole došlo ke změně na čele a na prvním místě se prostřídali Francesco Bagnaia a Iker Lecuona. Iker zajel čas 1:44,056, ale netrvalo dlouho a na první pozici se vrátil Mattia Pasini, který se jako první dostal s časem pod 1:44 na hodnotu 1:43,805, takže si vytvořil náskok 0,251 s na Švýcara. Třetí Francesco Bagnaia ztrácel 0,399 s, i když hned v dalším kole stáhl svou ztrátu na 0,195 s na Ikera Lecuonu, který se opět dostal na první místo s časem 1:43,718.

Už od prvních kol tréninku byli jezdci velice vyrovnaní a dělily je od sebe jen tisíciny, když se pořadí stále měnilo. Po šestém kole se na první místo dostal Alex Marquez s časem 1:43,386, takže měl náskok 0,105 s na Ikera Lecuonu. To ale opět netrvalo dlouho a Iker se dostal na první pozici s časem 1:43,242. Na třetí místo se zařadil Sam Lowes se ztrátou 0,392 s. Čtvrtou pozici se snažil uhájit Francesco Bagnaia a pěkné páté místo měl Tetsuta Nagashima, který ztrácel 0,481 s, který byl v některých chvílích i na druhém místě.

Francesco Bagnaia

V polovině tréninku se akce na trati trochu uklidnila a pořadí se ustálilo. Ve vedení je stále Iker Lecuona s časem 1:43,242, za kterým je se ztrátou 0,144 s Alex Marquez. Až necelých dvacet minut před koncem se na třetí místo dostal Lorenzo Baldassarri se ztrátou 0,238 s a na čtvrté místo se zařadil Francesco Bagnaia se ztrátou 0,351. Jeho týmový kolega Luca Marini měl nějaký technický problém se svou motorkou. Sam Lowes díky zlepšení Baldassarriho a Bagnaii klesl na páté místo.

Na pěkném šestém místě se drží Romano Fenati, který je tak nejlepším nováčkem. Ve druhé polovině tréninku se také zlepšil Danny Kent, bývalý mistr světa Moto3, který se dostal na 12. místo. Joan Mir, loňský šampion nejslabší třídy, zatím ztrácí víc a je na 18. místě se ztrátou 0,901 s. Do ztráty jedné vteřiny je i devatenáctý Bo Bendsneyder.

Necelou čtvrt hodinu před koncem tréninku se na čelo tabulky dostal Sam Lowes, který zajel čas 1:43,019, takže svého týmového kolegu Ikera Lecuonu překonal o 0,223 s.

Vítězem tréninku je nakonec Francesco Bagnaia, který v závěru zajel čas 1:42,836. Na druhém místě skončil Sam Lowes, který si svůj čas z 16. kola nezlepšil. Výborný závěr tréninku měl Romano Fenati, který v posledním kole zajel svůj nejlepší čas a poskočil na 3. místo. Alex Marquez si také v posledním kole zlepšil čas, ale stačilo to jen na čtvrté místo. Pátý nejlepší skončil Miguel Oliveira. V posledních minutách zrychlil také Joan Mir, který nakonec obsadil šesté místo. Iker Leucona po úvodních rychlých kolech svůj čas nezlepšil a klesl na 7. místo. Lorenzo Baldassarri skončil osmý, Jorge Navarro devátý a Marcel Schrötter uzavírá Top10. Startovní pole Moto2 je vždycky velice vyrovnané a nyní se do ztráty jedné vteřiny vešel i devatenáctý Simone Corsi.