Repsol Honda

Dani Pedrosa v sobotní kvalifikaci na GP Španělska podal úžasný výkon, když zajel druhý nejrychlejší čas a skončil za dalším jezdcem Hondy Calem Crutchlowem, který zajel nový rekord.

Marc Marquez bude startovat z pátého místa. Úřadujícímu mistrovi světa unikla první řada jen o 0,021 s, ale jeho závodní tempo bylo docela dobré ve všech trénincích.

Zítra se očekávají vyšší teploty, takže oba jezdci kladli důraz na výběr pneumatik jako jeden z klíčových faktorů pro závod.

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa – 2. místo / 1:37,912

„Jsem překvapený a spokojený, že jsem v první řadě, což je tady vždy důležité. Rád bych poděkoval svému týmu za náročnou práci tento víkend. Když nejste stoprocentně fyzicky fit, není snadné najít nejlepší pocit na motorce, ale tým mi hodně pomáhá a já to oceňuji. Nyní se musíme soustředit na výběr správné pneumatiky do závodu, protože jsme se ještě nerozhodli. Vypadá to, že několik jezdců má dobré tempo, takže zítra se budeme muset hodně zaměřit na sebe a pokusit se o dobrý start. Letošní závod bude o dvě kola kratší a to je důležité, ale uvidíme, jaké budou podmínky a co budeme schopni udělat.“

Marc Marquez

Marc Marquez – 5. místo / 1:37,977

„Upřímně, nejsem spokojený se svou kvalifikací. A to kvůli sobě, protože jsem dnes nebyl schopen najít „perfektní kolo“. Ve svém prvním výjezdu jsem zajel svůj nejrychlejší čas, když jsem jel jemněji a klidněji, potom jsem udělal mnoho chyb a nemohl se zlepšit. Na druhou stranu druhá řada není tak špatná a máme dobré tempo. Samozřejmě závod nebude snadný, protože tam jsou další jezdci – počínaje mým týmovým kolegou – kteří jsou schopni udržet dobré tempo na medium nebo tvrdé zadní pneumatice. Bude to dlouhý a těžký závod. Dnes bylo už docela horko a vypadá to, že zítra budou teploty ještě vyšší. Viděli jsme mnoho pádů ve všech třídách, protože trať začíná být docela kluzká, takže budeme muset nastavení přizpůsobit těmto podmínkám, vybrat správnou zadní pneumatiku a pokusit se o maximum.“

Racingfans.cz

Racingfans.cz
Reklama

Předchozí Další

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Aprilia Racing Team Gresini