Monster Yamaha Tech3

Po třech závodech v Kataru, Argentině a Texasu míří mistrovství světa silničních motocyklů zpátky do Evropy, kde se tento víkend koná španělská GP v Jerezu. Jezdci týmu Monster Yamaha Tech3 Johann Zarco a Hafizh Syahrin se budou snažit pokračovat ve svých silných výkonech.

Johann Zarco má na svém kontě působivou statistiku, protože kromě svého úplně prvního MotoGP závodu v Kataru v roce 2017 nebyl nikdy mimo body, a proto je jeho cílem tuto šňůru o víkendu prodloužit.

Hafizh Syahrin si udržuje pozici nejlepšího nováčka, i když nebyl schopen dokončit GP v Texasu. Malajský závodník se hodlá hned od prvního tréninku pustit do tvrdé práce.

Johann Zarco

Johann Zarco

„Jsme zpátky v Evropě na španělské Grand Prix v Jerezu, na trati, kterou mají podle mého všichni rádi a užívají si ji. Na loňský rok mám skvělé vzpomínky a tento rok chci ještě lepší suvenýr. Na motorce se cítím dobře a po Texasu jsem potřeboval nějaký čas, abych se srovnal s jetlagem, což bylo tentokrát dost těžké. Trvalo mi dva dny, než jsem se dal do pořádku, ale nyní se cítím dost připravený a jsem rád, že jsem zpátky na své motorce. Budu se snažit s Yamahou bojovat o vítězství. Věřme ve vítězství a pódium a uvidíme, co se stane.“

Hafizh Syahrin

Hafizh Syahrin

„Těším se na další závod v Jerezu. Moje fyzická kondice se zlepšuje a zlepšuje a myslím, že jsem se mezitím naučil, co potřebuji pro velkou motorku. Po zklamání v Texasu se opět cítím dobře a hodně jsem trénoval s motorkou, jezdil v terénu, takže jsem víc než připravený znovu začít. Budu se snažit vyhnout opakování chyby, kterou jsem udělal v Americe ve warm upu, a doufám, že se mi znovu podaří skončit na bodech.“

Hervé Poncharal – manažer týmu

„Měli jsme pár dní mimo, které všem pomohly, aby se dali do pořádku a abychom se připravili na uspořádání logistiky pro evropská kola, která se zcela liší od zámořských Grand Prix. Teď už máme polovinu týmu na cestě do krásné Andalusie. Jerez je vždy velmi zvláštní místo kvůli umístění, které je opravdu úžasné, kvůli fanouškům, kteří jsou vášniví, a kvůli závodění, které je tam vždy neuvěřitelně těsné a vzrušující.

My v týmu Monster Yamaha Tech3 přijíždíme do Jerezu v zajímavé pozici, jako nejlepší netovární tým, Johann spolu s Calem Crutchlowem mají stejný počet bodů, navíc Hafizh je nejlepším nováčkem. Máme skvělé vzpomínky na to, jak Johann v loňském roce neuvěřitelně bojoval, několik kol vedl závod, bojoval s Marcem Marquezem a pódium mu vyfouknul Jorge Lorenzo. Doufejme, že můžeme takový výkon zopakovat i letos.

Johann chce pokračovat v neuvěřitelném začátku roku. Pokud jde o Hafizha, řekl bych to samé. Byl opravdu zklamaný, že nebyl schopen získat body v Texasu, ale viděli jsme, že v kvalifikaci a před nehodou byl velmi rychlý, a bude chtít být znovu stejně rychlý a bojovat s dalšími nováčky. Španělsko je pro něho speciální zemí, protože to je jakási jeho základna v Evropě. Má tam spoustu fanoušků a jeho přezdívka je „El Pescao“, protože je toto kolo jednou z jeho druhých domácích GP.

Všichni v Monster Yamaha Tech3 se nemůžou dočkat, až budou na trati, aby se setkali se všemi našimi přáteli, které jsme neviděli od Valencie 2017, protože někteří zaměstnanci s námi do zámoří nejezdí. Bude to první GP, kde uvidíme všechny, kdo pracují v MotoGP, a nemůžeme se dočkat, až se tam setkáme.“

Racingfans.cz

Racingfans.cz
Reklama

Předchozí Další

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Movistar Yamaha