Moto3 – warm up

Nedělní ráno se v Misanu ukázalo ve své kráse, když bylo jasno, slunečno, vzduch měl 22°C, teplota tratě byla 18°C. Na úvod dne byl na programu warm up kategorie Moto3. Do závodního dne už nemohl zasáhnout Philipp Öttl, který měl v sobotu v kvalifikaci pád, po kterém měl otřes mozku, pád si nepamatoval a celkově působil hodně zmateným dojmem. Lékaři na okruhu ho tak v neděli na trať nepustili.

Na začátku warm upu se na první místo zařadil Aron Canet, který zajel čas 1:44,273. O několik minut později ho překonal Enea Bastianini s časem 1:44,180. Ale ani jemu vedení moc dlouho nevydrželo, protože Marco Bezzecchi zajel čas 1:43,994.

Po deset minutách vedl Aron Canet s časem 1:43,205, na druhém místě byl Lorenzo Dalla Porta, třetí byl jeho týmový kolega Enea Bastianini. O tři minuty později se pořadí měnilo, když Marco Bezzecchi zajel čas 1:42,978, na druhé místo se zařadil Jorge Martín, takže Aron Canet byl odsunut na příčku třetí.

Stejně jako loni, tak i letos se tým Sky v neděli představil ve speciálních barvách na podporu organizace Ocean Rescue.

Pět minut před koncem tréninku se na první místo dostal Enea Bastianini, ale jen o několik vteřin později se zpátky na první pozici vrátil Marco Bezzecchi. Jeho čas byl 1:42,729. O tři minuty později zajel Aron Canet čas 1:42,516 a posunul se do vedení warm upu.

Aron Canet se stal vítězem warm upu, druhý skončil Marco Bezzecchi, na třetím místě byl Enea Bastianini. Český jezdec Jakub Kornfeil byl na 11. místě.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Moto2 – warm up