Moto3 – 1. volný trénink

Závodní víkend při Velké ceně San Marina je tady a v pátek ráno všechno odstartovali jezdci Moto3, kteří měli na programu svůj první volný trénink. Počasí závodníkům přálo, bylo jasno, slunečno, teplota vzduchu byla 21°C, trať měla 19°C.

Tento víkend startují na divokou kartu Kevin Zannoni (TM Racing Factory 3570 MTA) a Yari Montella (SIC58 Squadra Corse).

Na začátku tréninku se do vedení dostal Jorge Martín s časem 1:47,892. Na druhém místě byl Philipp Öttl a třetí se držel Gabriel Rodrigo.

Prvním jezdcem celého závodního víkendu, který spadl, byl Gabriel Rodrigo. Stalo se tak po prvních osmi minutách tréninku.

Po úvodních deseti minutách byl na čele tréninku Jorge Martín, který zlepšil čas na 1:45,711. Druhý byl Philipp Öttl, třetí Marco Bezzecchi. Do technických problémů se dostal Jaume Masia, který odstavil svůj motocykl mimo trať. Mezitím Jorge Martín postupně pokračoval ve zlepšování nejlepšího času a dokázal se dostat na hodnotu 1:45,006.

V polovině tréninku byl na čele stále Jorge Martín, který dokázal nejlepší čas snížit na 1:44,868. Za ním byl na druhém místě Marcos Ramírez, třetí byl Enea Bastianini, čtvrtý Lorenzo Dalla Porta a nejlepší pětici uzavíral Philipp Öttl.

Patnáct minut před koncem tréninku postihly Jaume Masiu další problémy. Opět svůj motocykl odstavil podél tratě.

Dvanáct minut před koncem tréninku se do vedení posunul Marco Bezzecchi, který zajel čas 1:44,865. V té chvíli lehčí pád postihl Niccola Antonelliho, jezdec byl v pořádku a vrátil se zpátky na trať. Jeho týmový kolega Tatsuki Suzuki tou dobou zajel pátý nejlepší čas.

O několik minut později rozjel rychlé kolo Jorge Martín, ale nakonec zůstal druhý. Výborné kolo zajel jezdec na divokou kartu Kevin Zannoni, který se dostal do vedení s časem 1:44,818. V nájezdu do první zatáčky pak spadl. Zannoni jede s motocyklem s vlastním podvozkem TM Racing, je to poprvé, co se tento motocykl objevil na trati v rámci mistrovství světa.

Na první místo se pak dostal Aron Canet, jehož čas byl 1:44,181. Na druhé místo se posunul Lorenzo Dalla Porta, třetí byl stále Kevin Zannoni.

Dvě minuty před koncem tréninku převzal vedení Philipp Öttl, ale jenom na chvíli, protože záhy ho překonal Marco Bezzecchi, který se dostal na 1:44,016.

V poslední minutě tréninku se pořadí ještě měnilo, jak jezdci vylepšovali své nejlepší časy. Velmi dobré kolo v závěru rozjel Jakub Kornfeil, který zajel čas 1:43,526 a stal se vítězem tohoto tréninku. Druhý skončil Philipp Öttl, třetí byl Aron Canet. V závěru tréninku podruhé během dne spadl Niccolò Antonelli, jezdec byl v pořádku.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »MotoGP – 1. volný trénink