Moto3 – Warm Up

Nedělní program na okruhu Misano rozjeli jezdci nejslabší třídy Moto3, kteří se vydali do zahřívacího tréninku. V Misanu bohužel od rána prší, takže po včerejším prosluněném dni museli všichni nazout mokré pneumatiky a pláštěnky. V takových podmínkách není k pádům nikdy daleko, o čemž se hned na začátku přesvědčili Andrea Migno a poté i Gabriel Rodrigo, kteří skončili na zemi. Tréninku se neúčastnil Livio Loi, který si včera při těžkém pádu zlomil klíční kost.

V polovině tréninku byl ve vedení Aron Canet, který zajel čas 2:00,278. Na druhé místo se se ztrátou 0,068 s dostal Romano Fenati, který ale hned po dvou kolech zajel do boxů, když málem spadl, a na trať se vrátil deset minut před koncem. Na třetím místě byl Joan Mir, který ztrácel 0,633 s, a čtvrtý Enea Bastianini už ztrácel něco málo přes jednu vteřinu. Pětici nejlepších doplňoval Juanfran Guevara. Jakub Kornfeil opět potvrdil, že na vodě umí, když se nejprve zařadil na 17. místo, ale v pátém kole zajel čas 2:02,262 a dostal se na 10. pozici. Ostatní ale postupně začínali získávat jistotu na mokré trati a časy šly postupně dolů.

Andrea Migno dnes představil nový vzhled své přilby.

Dnes ráno také přišly informace, že Enea Bastianini, který včera vyhrál kvalifikaci, bude na startovním roštu posunut o 3 místa vzad kvůli penalizaci za špatnou jízdu. Penalizováni byli také Tony Arbolino (3 místa) a Andrea Migno, Niccolò Antonelli, Ayumu Sasaki, Tatsuki Suzuki a Kaito Toba dostali penalizaci 12 míst a někteří ještě pokutu 1 000 €.

V závěru tréninku spadli Kaito Toba, Marcos Ramirez, Maria Herrera, kterou po highsideru odnesli na nosítkách, Aron Canet a spousta dalších. U Marii bylo nakonec zjištěno, že si zlomila klíční kost.

Vítězem tréninku je domácí Romano Fenati, který ve svém posledním kole zlepšil čas na 1:58,672. Na druhém místě skončil Jorge Martin se ztrátou 0,224 s a trojici nejlepších doplnil Nakarin Atiratphuvapat, který ztratil 0,437 s, ale ten do cíle nedojel, protože v posledním kole spadl po lehčím highsideru. Na čtvrtém místě skončil Tatsuki Suzuki a pátý je Aron Canet. Jakub Kornfeil nakonec obsadil 18. místo s časem 2:01,399 a ztrátou 2,727 s.