Red Bull Rookies Cup – 2. závod

Nedělní program uzavřeli svým druhým závodem tohoto víkendu jezdci šampionátu Red Bull Rookies Cup. Závod se jel stejně jako v sobotu na 17 kol a opět z první řady startovali Ryusei Yamanaka, Xavier Artigas a Meikon Kawakami. Český závodník Filip Salač do závodu vyrazil z 11. pozice.

Po startu se do vedení dostal Xavier Artigas, za něj se zařadil Ryusei Yamanaka, na třetí místo se posunul Filip Salač, který měl výborný start stejně jako v sobotu. Ve druhém kole se Filip Salač dostal na první místo. Za ním jeli Artigas, García, Yamanaka a Can Öncü.

Pořadí na čele se neustálo měnilo a po čtyřech odjetých kolech se zdálo, že se od zbytku pole oddělí šestičlenná skupina. V té bojovali Salač, Artigas, Öncü, Tatay, Yamanaka a García.

Na prvním místě se držel Xavier Artigas, těsně za ním byli Filip Salač a Can Öncü. V pátém kole se do vedení dostal Can Öncü. To ale netrvalo dlouho, protože ho dokázali překonat jak Artigas, tak i Salač. Na čele bylo 10 jezdců, ale začalo se to dělit na menší skupinky, mezi kterými byly časové mezery několika desetin.

Souboj na čele pokračoval, dokonce se zejména na cílové rovince někteří jezdci rozhodli taktizovat a snažili se gesty domluvit s dalšími. Sedm kol před cílem byl ve vedení Xavier Artigas, následovali ho Filip Salač a Carlos Tatay, ale velmi aktivní byl na čele také Can Öncü. Do skupiny na čele se dostal i jeho bratr Deniz, ale potom zase začal trochu ztrácet. Can Öncü chyboval a propadl se na 10. místo, až za svého bratra.

Pět kol před cílem se do vedení posunul Adrian Carrasco, za ním se drželi Salač, Tatay, Artigas. Filip Salač se na chvíli podíval na první místo, ale předjeli ho Tatay i Carrasco. Zpátky do souboje o umístění na pódiu se dostal Can Öncü, který už se vytáhl na třetí místo. O dvě kola později ze souboje vypadl Adrian Carrasco, který spadl.

V posledním kole do úniku vyrazil Xavier Artigas a povedlo se mu získat náskok několika desetin vteřiny. Za ním ale probíhal velký souboj, v poslední zatáčce to bylo velmi těsné a někteří jezdci vyjeli mimo trať.

Z vítězství se radoval Xavier Artigas, druhý skončil Can Öncü a třetí místo mohl slavit Filip Salač.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaMotoGP – závod následující kapitola »Online přenosy