Moto3 – 1. volný trénink

Jako první se na trať ráno vydali jezdci kategorie Moto3. Velmi teplé počasí panovalo na Red Bull Ringu už od rána, teplota vzduchu byla 22°C, trať dosahovala 28°C. Po svém pádu v Brně se do akce vrátil Jorge Martín. Španělský jezdec dostal povolení startovat, a to jen pár dní po operaci zlomené ruky.

Na divokou kartu startují domácí Maximilian Kofler, který jede na motocyklu KTM týmu Motorsport Kofler, a japonský jezdec Ai Ogura, ten jede v týmu Asia Talent Team.

Na začátku tréninku se pořadí měnilo, než se ustálily nějaké časy. Na prvním místě se rychle vystřídali Fabio Di Giannantonio, Philipp Öttl, Jaume Masia, Marcos Ramírez, Jakub Kornfeil, John McPhee.

Do čela se po několika minutách posunul Marco Bezzecchi, který zajel čas 1:38,629. Překonal ho pak časem 1:38,509 Jaume Masia. Pořadí na čelních pozicích se ale hodně měnilo, do vedení v tréninku se pak dostal John McPhee, jeho čas byl 1:35,432. Britský jezdec pak čas ještě vylepšil na 1:38,324.

Velká pozornost se samozřejmě soustředila na Jorge Martína a na to, jak je na tom zdravotně a jak si povede na trati. Španělský jezdec nikam nespěchal a zkoušel zajíždět svá měřená kola.

Sedmnáct minut před koncem byl ve vedení John McPhee, za ním se držela dvojice z týmu Leopard Enea Bastianini a Lorenzo Dalla Porta. O několik minut později šel do vedení Philipp Öttl, který zajel čas 1:38,211.

Čtrnáct minut před koncem havaroval Tony Arbolino, jezdec byl naprosto v pořádku.

Do konce tréninku zbývalo dvanáct minut a do vedení se posunul Marco Bezzecchi. Lídr šampionátu zajel čas 1:38,080 a hned rozjel další rychlé kolo. Nakonec se mu nepovedlo zlepšit.

Do konce tréninku zbývalo osm a půl minuty, když ve svém rychlém kole havaroval Marcos Ramírez. Jezdec dostal highsider, naštěstí se zdá, že je naprosto v pořádku.

Marcos Ramírez

Marcos Ramírez

Do vedení v tréninku se posunul Lorenzo Dalla Porta, který jako první zdolal hranici 1:38, když zajel čas 1:37,892. Do konce tréninku ale zbývalo pět minut a spousta dalších jezdců rozjela svá rychlá měřená kola. Na první místo se posunul Jaume Masia, ale dlouho mu to nevydrželo, protože Lorenzo Dalla Porta si první místo vzal zpět, na druhou pozici se posunul Enea Bastianini. O chvíli později se ale na první místo vrátil Jaume Masia. Nejlepší čas měl hodnotu 1:37,320.

Masia pokračoval v zajíždění rychlých kol, nejlepší čas vylepšil na 1:37,218. V závěrečných okamžicích tréninku měli někteří jezdci rozjetá rychlá kola, ale nikdo už mladého Španěla nepřekonal.

Už byla vyvěšená šachovnicová vlajka, když havaroval Aron Canet, jezdec se zdál být v pořádku.

Vítězem prvního tréninku se tedy stal Jaume Masia, druhý skončil Marco Bezzecchi, třetí byl Lorenzo Dalla Porta. Jakub Kornfeil byl klasifikován na osmém místě.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »MotoGP – 1. volný trénink