Moto3 – 3. volný trénink

Sobotní ráno začalo třetím volným tréninkem kategorie Moto3. Teplota vzduchu měla 16°C, trať dosahovala 19°C a lehce pršelo.

Někteří jezdci vyrazili na trať hned, když se na konci boxové uličky rozsvítilo zelené světlo, některým se na chladnou a mokrou trať moc nechtělo, tak nějaký čas čekali ve svých boxech. Jako první zajel nějaký měřený čas Philipp Öttl, pak se k němu začali přidávat další jezdci. Po několika minutách na čele nastavil čas 1:48,597 Fabio Di Giannantonio. Na čele ho potom vystřídal Tatsuki Suzuki, který zajel čas 1:47,612.

Půl hodiny před koncem tréninku se na první místo posunul Jaume Masia, jehož čas měl hodnotu 1:47,018. Překonal ho ale opět Tatsuki Suzuki časem 1:46,676. Na druhé místo se posunul Fabio Di Giannantonio. V té chvíli na některých částech tratě vyvěsili vlajku značící déšť, na jiných částech tratě ale bylo sucho.

Tatsuki Suzuki

Na první místo se po několika minutách dostal Vicente Pérez. Jeho čas byl 1:46,649, tento čas mu byl ale nakonec smazán, protože při jeho zajetí byl Pérez mimo vyznačenou trať.

Dvacet minut před koncem tréninku byl na čele Tatsuki Suzuki před Marcem Bezzecchim a Fabiem Di Giannantoniem. Pěkný čas zajel domácí Maximilian Kofler jedoucí na divokou kartu, který se zařadil na 9. místo.

Na první místo se pak posunul Gabriel Rodrigo, který nejprve zajel 1:46,504, o pár minut později čas ještě vylepšil na 1:46,459. Překonal ho ale Aron Canet, jeho čas byl 1:46,388. Na třetí místo se dostal Darryn Binder.

Aron Canet

Aron Canet

Aron Canet čas na čele vylepšil na 1:46,348. Tento čas zlepšil Darryn Binder, který zajel 1:46,296 a posunul se tak na první místo.

Deset minut před koncem tréninku spadl Maximilian Kofler, jezdec byl v pořádku.

Na prvním místě byl Darryn Binder, který čas vylepšil na 1:45,422. Na druhou pozici se posunul Tony Arbolino, třetí byl Aron Canet. Binder rozjel další rychlé kolo, vylepšení se povedlo, čas měl hodnotu 1:45,229. Dalším rychlým kolem čas vylepšil na 1:44,847.

Jorge Martín se rozhodl ve třetím tréninku neriskovat a na mokrou trať raději nevyjet. Snažil se šetřit svou zlomenou ruku. Dění v tréninku ale pečlivě sledoval.

Do konce tréninku zbývalo pět minut a na čele se stále držel Darryn Binder, který vylepšil čas na 1:44,842. Na druhou pozici se posunul Marco Bezzecchi, třetí byl Fabio Di Giannantonio.

Tři minuty před koncem zajel Darryn Binder čas 1:44,428, což znamenalo další zlepšení. Překonat ho ale dokázal Marco Bezzecchi, jehož čas byl 1:44,390. Bezzecchi pak rozjel další rychlé měřené kolo, čas dokázal stlačit na 1:43,753.

Vítězem tréninku se stal Marco Bezzecchi, druhý nakonec skončil Aron Canet, třetí byl Darryn Binder. Jakub Kornfeil byl na 17. místě.