Repsol Honda

Bez odpočinku po české Grand Prix a jednodenním pozávodním testu, který umožnil Marcu Marquezovi a Danimu Pedrosovi pracovat na jejich RC213V, se tým Repsol Honda přesouvá do Rakouska na Grand Prix von Österreich.

Ještě předtím se Marc Marquez zúčastnil speciální tiskové konference ve Vídni za účasti rakouského mistra dopravy Norberta Hofera, aby podpořil kampaň s názvem „No Ride without Training“, která podporuje bezpečnou jízdu na motocyklech na silnicích.

V Grand Prix Rakouska:

Má Marc Marquez jedno pódium (2. místo v roce 2017) a jednu pole position (2017) a Dani Pedrosa jedno pódium (3. místo v roce 2017).

Marc Marquez

Marc Marquez

„Přijíždíme po dobrém testu v Brně, kde jsme našli pár pozitivních věcí. Některé z nich vyzkoušíme na Red Bull Ringu a uvidíme, jak to všechno funguje. Rakousko je další tratí, kde jsou Dovizioso a Lorenzo silní, ale loni jsme tam byli také silní, takže uvidíme, jestli to opět bude až do poslední zatáčky! Budeme se snažit být rychlí od začátku víkendu a potom bojovat na čele. Ve skutečnosti to pro mě bude podruhé v tomto roce na této trati, po neuvěřitelné zkušenosti, kterou jsme měli při testu s F1 Toro Rosso v červnu! Na cestě na Red Bull Ring jsme se zastavili ve Vídni, abychom se zúčastnili události věnované bezpečné jízdě na motocyklu na silnicích, což je něco, co považuji za velmi důležité. Lidé někdy zapomínají na to, jak je důležité nosit vhodnou výbavu a nepít před jízdou, a kdykoli je to možné, snažím se předat informace o významu toho být před jízdou fit.“

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa

„Den testování po české Grand Prix nám dal příležitost pracovat na nastavení naší motorky, abychom se pokusili vyřešit problémy, které jsme měli v posledních závodech. Byli jsme schopní být rychlí a konzistentní a teď uvidíme, jestli to bylo kvůli lepším podmínkám trati, nebo jestli změny, které jsme udělali, skutečně zlepšily naše základní nastavení. Red Bull Ring bude dobrý na to, abychom si to ověřili, protože to pro nás obvykle je náročná trať, takže mít dobrý pocit by bylo velmi důležité. Také tam budeme mít speciální zadní pneumatiku Michelin, takže uvidíme, jak to všechno půjde dohromady. Počasí bude pro závod také klíčové.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Movistar Yamaha