Moto3 – 1. volný trénink

Grand Prix Rakouska zahájili, jak je zvykem, jezdci Moto3, které přivítala zatažená obloha a teploty osmnáct (vzduch) a dvacet (trať) stupňů.

Ve vedení se to podobně jako v závodě střídalo každým kolem, po zhruba dvanácti minutách bylo pořadí: Joan Mir s časem 1:38,722, Juanfran Guevara, Gabriel Rodrigo, Adam Norrodin a Enea Bastianini.

Kuba Kornfeil byl dvacátý třetí s časem 1:40,550

Po dvaceti minutách se na druhé místo dostal Tony Arbolino, který na prvního Mira ztratil 0,332 s. Za ním byli Adam Norrodin, Enea Bastianini, John McPhee, Nicolo Bulega, Gabriel Rodrigo, Tatsuki Suzuki, Bo Bendsneyder a Juanfran Guevara.

Jakub Kornfeil byl na dvacátém sedmém místě.

Zlepšení zaznamenal i Marcos Ramirez, který zajel třetí nejrychlejší čas.

Osm minut do konce se dopředu posunul i Nicolo Bulega, a to na druhé místo, odkud ho ale o chvilku později odsunul Marcos Ramirez.

Pět minut do konce došlo na změnu i ve vedení, kam se dostal Bo Bendsneyder s časem 1:38,273. Moc dlouho si ale prvenství neužíval, protože ho tam vystřídal Enea Bastianini, který zajel čas 1:38,220.

Joan Mir, který vedl dlouhou dobu, si to ale nenechal líbit a s časem 1:37,976 si vedení vzal zpátky.

Jakub Kornfeil byl dvacátý s časem 1:39,595.

V úplném závěru se ve vedení prostřídali Marcos Ramirez a Joan Mir. Ten se také stal vítězem prvního tréninku s časem 1:37,549. Druhý byl Aron Canet se ztrátou 0,354 a třetí Marcos Ramirez.

Čtvrtý nejrychlejší čas zajel Bo Bendsneyder, pátý skončil Enea Bastianini, šestý byl Jules Danilo, sedmý Jorge Martin, osmý John McPhee a do první desítky se vešli ještě Fabio Di Giannantonio a Nicolo Bulega.

Jakub Kornfeil byl devatenáctý s časem 1:38,908 a ztrátou 1,359.

Romano Fenati, který tu loni nezávodil, skončil před Kubou na osmnáctém místě.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »MotoGP – 1. volný trénink