Repsol Honda

Jezdec týmu Repsol Honda Marc Marquez získal v sobotní kvalifikaci na GP Rakouska pátou pole position roku (a třetí v řadě), čímž rozšířil svůj rekord v počtu pole position ve všech třídách na úžasných 70, a to ve věku pouhých 24 let.

Marc byl spokojený s chováním své RC213V od pátečního rána a během víkendu zlepšil svůj pocit tím, že pokračoval v dobré práci se svým týmem. Dnes zajel nejrychlejší časy ve třetím a čtvrtém volném tréninku i ve druhé kvalifikaci.

Den Daniho Pedrosy byl částečně zkažen zklamáním z 15. místa ve třetím tréninku, které neodráželo jeho konkurenceschopné tempo, které byl schopen předvést během tréninku a také ve čtvrtém tréninku (kde byl třetí). Musel projít první kvalifikací a nakonec navzdory tomu, že musel jet na opotřebovaných pneumatikách, získal osmou pozici.

Marc Marquez

Marc Marquez – 1. místo / 1:23,235

„Jsem velmi, velmi spokojený s touto pole position, protože tady je velmi důležitá pro první zatáčku a také proto, že jsme si zatím vedli mnohem lépe než v loňském roce. Udělali jsme opravdu dobrý krok vpřed s motorkou, máme dobrý motor, ale potýkali jsme se s wheelie. Na tomto aspektu jsme pracovali hodně a teď se cítím na motorce mnohem pohodlněji. Také jsme se na tento závod velmi dobře připravili. Během pondělního pozávodního testu v Brně jsme vyzkoušeli mnoho různých konfigurací zaměřených na tuto trať a to nám umožnilo v pátek ráno začít s dobrým základem. Takže v tuto chvíli to vypadá, že je naše tempo velmi dobré, ale jako vždy, je to závod, co se počítá. Znovu do toho zkusíme dát vše, ale velmi důležité bude vybrat správnou zadní pneumatiku. Dnes jsme pracovali s měkkými a tvrdými zadními pneumatikami, takže v zítřejším warm upu pravděpodobně vyzkoušíme medium a potom se rozhodneme.“

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa – 8. místo / 1:23,985

„Klíčový pro nás dnes byl třetí trénink a skutečnost, že jsme z nějakých důvodů nebyli schopni zajet dobrý čas, když jsme v posledních minutách použili měkkou zadní pneumatiku. Měl jsem potíže s prokluzováním a nebyl jsem schopen být dostatečně rychlý. Čtvrtý trénink šel lépe, měli jsme dobré tempo a také v první kvalifikaci jsem byl schopen zajet rychlé kolo, ale na zadní medium pneumatice. Dostal jsem se do druhé kvalifikace, ale v tom okamžiku jsem neměl dostatek nových pneumatik, abych zajel oba výjezdy na nové sadě pneumatik. Jel jsem na takovém mixu, a i když jsme byli schopni získat pár míst, nebylo to dost na to získat dobrou pozici na roštu. Důležité bude dobře odstartovat, abychom byli po prvních třech zatáčkách na dobré pozici. Ještě nevíme, kterou zadní pneumatiku použijeme v závodě. Musíme počkat, jaké bude počasí a teploty. Zatím je volba pneumatiky stále otevřená.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Movistar Yamaha