Moto3 – warm up

Nedělní závody jsou tu, ale ještě před tím ráno na jezdce čekaly zahřívací tréninky. Nejprve se na trať vydali jezdci kategorie Moto3. Stejně jako v minulých dnech i dnes je přivítalo slunečné počasí, 19°C měl vzduch a trať ráno dosahovala 23°C.

Po úvodních pěti minutách byl na čele Tony Arbolino. O dvě minuty později se pořadí warm upu promíchalo, do vedení  se dostal Aron Canet, na druhé místo se posunul Lorenzo Dalla Porta a na třetí Enea Bastianini.

Z motocyklu Marca Bezzecchiho, který byl v té době čtvrtý, se začal linout lehký kouř a netrvalo dlouho a už mu traťoví maršálové mávali vlajkou, která signalizuje mechanickou závadu, stejně tak mu to hlásili i na pit lane z jeho týmu. Bezzecchi musel odstavit svůj motocykl mimo trať.

Marco Bezzecchi

Do vedení tréninku se posunul Enea Bastianini, ale jen na okamžik, protože ho přeskočil Jorge Martín. V té době měl nejlepší čas hodnotu 1:43,036. Na druhé místo se poté dostal John McPhee a na třetí Fabio Di Giannantonio.

Jorge Martín a Fabio Di Giannantonio

Tři a půl minuty před koncem warm upu havaroval John McPhee, jezdec byl v pořádku a traťoví maršálové mu pomohli zpátky na trať.

Na první místo se na chvíli dostal Jaume Masia, ale potom ho časem 1:42,934 překonal Aron Canet. V závěrečných dvou minutách tréninku mělo několik jezdců rozjeté rychlé kolo. Na první místo se dokázal dostat Enea Bastianini, který zajel čas 1:42,886. Překonal ho ale nejprve Jorge Martín, poté Aron Canet. Jeho čas byl 1:42,566.

Vítězem warm upu se stal Aron Canet, na druhé místo se v závěru posunul Kaito Toba a třetí skončil Jorge Martín. Český jezdec Jakub Kornfeil skončil na šestém místě.