Repsol Honda

Okruh Sachsenring se v posledních letech ukázal být jedním z nejúspěšnějších kol pro tým Repsol Honda. Jeho jezdci Marc Marquez a Dani Pedrosa tu získali čtrnáct vítězství a třikrát stáli na pódiu společně, a to v letech 2014, 2015 a 2017.

Marc Marquez, který je ve vedení šampionátu, získal na německém okruhu osm vítězství v řadě a pokaždé startoval z pole position. Oba jezdci se na deváté kolo sezóny těší, Marc se pokusí rozšířit svůj náskok ve vedení šampionátu a Dani prolomit svou smůlu.

V Grand Prix Německa:

Marc Marquez osm vítězství: jedno v kategorii 125 ccm (2010), dvě v Moto2 (2011, 2012) a pět v MotoGP (2013, 2014, 2015, 2016 a 2017), plus osm pole position.

Dani Pedrosa má šest vítězství: dvě v kategorii 250 ccm (2004, 2005) a čtyři v MotoGP (2007, 2010, 2011 a 2012), plus další čtyři pódia a jednu pole position.

Marc Marquez

Marc Marquez

„Vítězství, kterého jsme dosáhli v Assenu, bylo důležité, protože to byl závod, kde bylo neuvěřitelně snadné udělat chybu, ale místo toho jsme byli schopni navýšit náš náskok v šampionátu. Nyní jedeme na velmi odlišný okruh, kde jsme normálně velmi silní, ale každý rok je jiný, víte, že tuto myšlenku často opakuji, ale je to pravda! Počasí může hrát důležitou roli, jak jsme viděli v minulosti: pokud je deštivo nebo smíšené podmínky, všechno se velmi rychle mění a vy musíte být připraveni. Takže uvidíme, pojedeme tam a pokusíme se najít naši úroveň a být silní od začátku víkendu. Potom v neděli se znovu pokusíme bojovat o pódium.“

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa

„Těším se na závod v Sachsenringu, na trať, kterou mám rád. V druhé části závodu v Assenu se nám podařilo jet v lepším tempu, než jsme jeli během zbytku víkendu, takže se na tom pokusíme stavět v Sachsenringu. Také musíme zlepšit naši rychlost, když jsme na nových pneumatikách, abychom byli rychlejší v kvalifikaci.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Movistar Yamaha