Moto3

Závod Moto3 měl jasnou zápletku. Vedoucí muž šampionátu Jorge Martín měl první šanci zajistit si titul mistra světa. O ten proti němu bojovali ještě Italové Marco Bezzecchi a Fabio Di Giannantonio. Martín a Bezzecchi startovali z prvních dvou míst, takže o napínavý závod bylo postaráno. Skvěle odstartovali oba dva, ale nakonec se do vedení posunul Marco Bezzecchi, Jorge Martín se propadl o několik pozic dozadu.

Dlouho to v závodě vypadalo nadějněji pro Bezzecchiho, který se držel na předních příčkách. Jorge Martín zatím spíše vyčkával a držel se schovaný v přední skupině. Kromě Bezzecchiho na čele také velmi bojovali Tony Arbolino, Darryn Binder a Albert Arenas. Stejně jako před týdnem, opět jel výborně Celestino Vietti, který nahrazoval zraněného Nicola Bulegu. Tentokrát mu to ale nevyšlo, když po chybě spadl.

Většinu závodu na čele bojovali Bezzecchi, Binder, Dalla Porta, Arbolino, Arenas. V průběhu závodu se k nim přidal také Martín. Fanoušci byli opět svědky napínavého závodu Moto3, který byl plný akce. Skvělý závod navíc předváděl domácí Adam Norrodin, který musel startovat z boxové uličky a během závodu se probojoval až do skupiny bojující o stupně vítězů. Jeho příběh ale šťastně neskončil, neboť spadl. Závod nedokončili ani Alonso López, John McPhee a Dennis Foggia, kteří se zapletli do společné kolize. Spadl také Aron Canet, který měl až do té doby dobrý závod a pár okamžiků před svým pádem se dostal na první místo.

V závěrečných kolech se dokázal Jorge Martín propracovat na první místo a svým soupeřům začal ujíždět. To nebylo dobré pro jeho hlavního rivala Marca Bezzecchiho. Aby si ještě udržel šanci na titul, tak potřeboval skončit nejhůř na čtvrtém místě. Bojoval ale ve velké skupině a ostatní jezdci si chtěli zajet dobrý výsledek. S Bezzecchim bojovali Arenas, Dalla Porta a Bastianini. Ti postupně také Bezzecchiho předjeli.

Jorge Martín si dojel pro vítězství v závodě, druhé místo vybojoval Lorenzo Dalla Porta, třetí byl jeho týmový kolega Enea Bastianini. Marco Bezzecchi skončil až pátý, Fabio Di Giannantonio předvedl nenápadný závod a byl šestý, takže Jorge Martín se mohl ze zisku titulu mistra světa 2018  radovat už v Malajsii.

Jorge Martín

Jorge Martín

Jorge Martín – 1. místo

„Celý můj život se mi objevil před očima. Pocházím ze skromné rodiny a nebylo pro mě lehké, dostat se tam, kde jsem nyní. Chtěl bych poděkovat každému, kdo mě podporoval a pomohl mi v mém vývoji, ať už od šampionátu Cuna de Campeones, přes Rookies Cup, až po Gresini Racing. V Thajsku mi titul téměř proklouznul mezi prsty, když jsem si myslel, že nebudu moct závodit, ale dokázal jsem to a chci všem poděkovat, včetně mých rivalů. Vyhrát titul a ve stejnou dobu získat vítězství v závodě je pravděpodobně tou nejlepší věcí na světě, takže ještě jednou děkuji!“

Lorenzo Dalla Porta

Lorenzo Dalla Porta

Lorenzo Dalla Porta – 2. místo

„Byl to skvělý závod na velmi těžké trati. Měl jsem dobrý start a okamžitě jsem věděl, že na to můžu tlačit. Kdybych své tempo na okamžik snížil, tak by mě hned tři soupeři předjeli. Takže jsem se snažil jet víc agresivně a zůstat ve vedoucí skupině. Tým pracoval velmi dobře a ze svého motocyklu mám radost. Když mě předjel Jorge Martín, tak jsem měl několik kontaktů se svými soupeři a potom jsem nemohl stáhnout ztrátu. Dnes jsem získal další pódium, to je také důležité pro nadcházející sezónu 2019. Příští rok se pokusíme vyhrát mistrovství světa!“

Enea Bastianini

Enea Bastianini

Enea Bastianini – 3. místo

„Byl to úžasný závod! Neměl jsem ideální start, ale potom jsem dokázal stáhnout ztrátu a dostat se do vedoucí skupiny. Moje poslední kolo bylo velmi náročné, protože jsem se snažil bránit před soupeři, kteří byli za mnou, a zároveň jsem se snažil předjet jezdce před sebou. Je to 24. pódium v mojí kariéře, do Valencie pojedu, abych tam předvedl své maximum.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Moto2