Moto3 – Warm Up

Nedělní program zahájili jezdci třídy Moto3 svým dvacetiminutovým zahřívacím tréninkem. V Sepangu bylo polojasno, ale trať byla mokrosuchá, někde bylo dost vody, místy usychala a byla zde spousta vlhkých míst. Teplota trati i vzduchu byla 28°C. Skoro všichni jezdci vyrazili s pneumatikami do mokra.

Brad Binder a Bo Bendsneyder hned po prvním kole zajeli do boxů na výměnu pneumatik do mokra. Fabio Quartararo zajel do boxů na úpravu tlaků v pneumatikách. Ve třetím kole spadl v sedmé zatáčce Lorenzo Dalla Porta.

Po prvních měřených kolech se vedení ujal domácí závodník Khairul Idham Pawi, kterému tyto podmínky vyhovují. Khairul nejprve zajel čas 2:26,920, který si v dalším kole zlepšil na 2:25,774. Na místě druhém byl Jorge Navarro, ale před něj se v dalším kole dostal Brad Binder, který měl ztrátu 0,922 s. Jorge Navarro na třetím místě už ztrácel 1,363 s. Na místě čtvrtém byl Francesco Bagnaia se ztrátou 1,4 s a Top5 doplňoval Andrea Locatelli. Jakubu Kornfeilovi se na mokřejší trati opět moc nedařilo a byl s časem 2:29,773 na 25. místě se ztrátou 3,999 s. Někteří závodníci v polovině tréninku zajeli do boxů na úpravy nastavení, případně tlaků v pneumatikách. Mezitím si Brad Binder na druhém místě zlepšil čas, takže měl ztrátu na Pawiho jen 0,491 s.

V závěru tréninku se do vedení dostal Brad Binder s časem 2:25,601, ale Khairul Idham Pawi výborně rozjel poslední kolo a vrátil se do vedení s časem 2:25,378. Nakonec ale vyhrál Francesco Bagnaia, který byl jedním z posledních jezdců, kteří dojížděli poslední kolo. Pecco byl pěkně rozjetý a zlepšil čas ve všech sektorech na výsledných 2:25,140. Odsunul tak Pawiho na druhé místo se ztrátou 0,238 s a Brad Binder končí třetí se ztrátou 0,461 s. Podobně jako tihle tři jezdci na čele si spousta závodníků zlepšila čas až v posledním kole. Čtvrtý skončil Jorge Navarro, ale ten už ztrácí přes jednu vteřinu. Na páté místo se v závěru vrátil Andrea Locatelli. Jakub Kornfeil se dokázal posunout vpřed na 12. místo, když ve svém posledním kole zajel čas 2:27,473, takže má ztrátu 2,333 s.