Moto3 – 3. volný trénink

Jako první vyjeli na trať jezdci kategorie Moto3, na které čekaly prozatím příjemné teploty, když měl vzduch 21°C a trať byla ohřátá na 28°C. Foukal ale velký vítr, ve kterém byly částečky jemného písku.

Vincent Perez byl v úvodu nejrychlejším jezdcem, když se po první přesýpané v tabulce usadil na prvním místě s časem 2:06,561. Za ním se srovnali na druhém místě Kaito Toba se ztrátou 0,419 sekundy, Albert Arenas na místě třetím ztrácel 0,717 sekundy a Aron Canet na místě čtvrtém o 0,046 sekundy více. Následovali Andrea Migno, Romano Fenati a k velké radosti českých fanoušků i Jakub Kornfeil na místě sedmém. Filip Salač prozatím figuroval na 21. pozici a ztrácel něco lehce přes dvě sekundy.

V polovině tréninku spadl ve třinácté zatáčce velmi nepříjemně Filip Salač, kterému se se štěstím vyhnuli jezdci jedoucí za ním. Po pádu seděl otřeseně na zemi a zdravotníci ho odnášeli na nosítkách, ale snad bude v pořádku.

V kombinovaných časech ze všech tří tréninků se držel na prvním místě Aron Canet s časem 2:04,561, za kterým byli Romano Fenati a Niccolló Antonelli. Těsně za postupem do druhé kvalifikace byli prozatím Darryn Binder a John McPhee na patnáctém a šestnáctém místě.

Podle včerejších předpokladů se v dnešním třetím tréninku s pořadím nic velkého nestalo a karty do kvalifikace tak byly rozdány již včera. Trénink vyhrál Vincent Perez před Tony Arbolinem a Kaito Tobou, Jakub Kornfeil skončil na výborném šestém místě, takže si zajistil postupové místo přímo do druhé kvalifikace. Filip Salač skončil v kombinaci časů na dvacátém prvním místě, takže se bude muset prokousat přes první kvalifikaci. Samozřejmě za předpokladu, že je po pádu v pořádku, v což všichni doufáme.

následující kapitola »Moto2 – 3. volný trénink