LCR Honda

Calu Crutchlowi se o takovém návratu do sedla svého motocyklu ani nesnilo. Po loňském pádu, v němž si vážně zranil kotník, nebylo vůbec jisté, zda se do MotoGP bude moci vrátit. Calovi se však povedlo plně zotavit a teď slaví třetí místo.

Špatně si nevedl ani Takaaki Nakagami, který se v prvních kolech držel mezi pěti nejlepšími závodníky. Pak se ale propadl a cílem nakonec projel jako devátý v pořadí.

Cal Crutchlow

Cal Crutchlow – 3. místo

„Mám radost z toho, že jsem zpět v MotoGP, to, že skončím na pódiu, jsem vůbec nečekal. LCR Honda CASTROL tým tady odvedl dobrou práci, během víkendu jsme opravdu tvrdě makali. Abych byl upřímný, testy pro mě totiž byly úplnou ztrátou času. Víkend pro mě nebyl zrovna jednoduchý, a kdybyste mi před zahřívacími tréninky řekli, že dojedu třetí, asi bych se hodně nasmál.

Do závodu jsem šel naplno. Stejně jako Marc Márquez jsem se snažil co nejvíce ušetřit zadní pneumatiku a celkově jsem se v závodě cítil dobře.

Řekl bych, že pro všechny – tým, jezdce, fanoušky tady v Kataru i ty, co sledovali závod z domu, to byl výborný start sezóny. Je skvělé být na trati součástí nějakého souboje, a nakonec skončit třetí. Upřímně, splnil se mi sem. Vůbec jsem totiž nevěděl, jestli budu schopný se na motorku vrátit.“

Takaaki Nakagami

Takaaki Nakagami – 9. místo

„Měl jsem dnes nějaké potíže, ale na motorce jsem se cítil pohodlně. Zvláště pak na startu závodu jsem cítil svou sílu. Minulý rok jsem tady měl po startu potíže s rychlostí, ale myslím, že tentokrát se nám povedlo se v tomto směru zlepšit. Poté mě během závodu trochu rozhodili Joan Mir s Jackem Millerem. Zkusil jsem je předjet a zachovat si svůj rytmus. Závod byl dobrý a se svým umístěním v top desítce jsem spokojený. Samozřejmě se můžeme ještě stále zlepšit, ale na první závod není deváté místo nejhorší. Tým vypadá šťastně, což znamená, že i já jsem šťastný.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaPETRONAS Yamaha SRTnásledující kapitola »Aprilia Racing Team Gresini