Mission Winnow Ducati

Andrea Dovizioso je po neděli lídrem šampionátu. O svou trofej se však musel krátce po závodě obávat, když na něj podali stížnost hned čtyři týmy, kterým se nelíbilo použití nového aerodynamického prvku na kyvné vidlici Italovy motorky. Bezpečnostní komise však žádné pochybení proti pravidlům neshledala a Dovizioso tak může slavit své první letošní vítězství.

To jeho týmový kolega Danilo Petrucci odjíždí z Kataru mírně zklamaný. Jeho volba pneumatik nebyla zrovna šťastná, jeho výkon stačil na šesté místo.

Andrea Dovizioso

Andrea Dovizioso – 1. místo

„Výhra mě těší, po testech jsme vůbec nečekali, že bychom mohli být tak rychlí. Snažili jsme se zůstat soustředění a s každým výjezdem na trať jsme byli lepší a lepší. Do závodu jsme vyrazili se strategií pošetřit co nejvíce pneumatiku, a to bylo klíčové. Závod pro mě nebyl jednoduchý, jeho velkou část jsem byl vepředu a nevěděl, jak na tom jsou moji soupeři. Márquez šel jako obvykle nadoraz, díky čemuž jsem i já musel jet na limitu svých možností. Vím, že jsme v určitých věcech hodně silní, zejména v top speedu a v akceleraci, a tak jsem toho využil. Na výjezdech ze zatáček musíme ještě zapracovat. Tento rok je v MotoGP mnoho rychlých závodníků, bude teda důležité neztrácet na tratích, kde není Ducati tak silná, body. Zůstáváme stát nohama na zemi a budeme pokračovat v tak tvrdé práci, jakou jsme se doteď prezentovali.

Danilo Petrucci

Danilo Petrucci – 6. místo

„Šesté místo beru pozitivně, získali jsme totiž důležité body do šampionátu. Bohužel jsem nezačal zrovna optimálně a ani moje tempo nebylo rychlé, ale dokázal jsem se rychle probrat a probojovat se dopředu. Stále ale bojujeme s předjížděním ostatních a na brzdách. Když se na to zpětně podívám, nasadit měkké pneumatiky bylo hodně riskantní. Čekali jsme, že teplota rychleji klesne. Na rovinkách jsme nebyli taky tak rychlí jako obvykle. Šampionát ale teprve začal a jsem si jistý, že brzy tvrdě udeříme.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaMonster Energy Yamaha MotoGPnásledující kapitola »Suzuki ECSTAR Team MotoGP