Moto3 – warm up

Nedělní ráno začalo zahřívacím tréninkem kategorie Moto3. Teplota vzduchu byla už před devátou hodinou ranní na 24°C, trať měla 26°C.

Hned ráno bylo oznámeno, že Alonso López a Livio Loi dostali penalizaci 12 míst na startovním roštu a to za nebezpečnou jízdu během třetího tréninku.

Na začátku warm upu se vedení ujal Jorge Martín, který zajel čas 1:50,597. Další jezdci s rychlými koly na sebe nenechali dlouho čekat, do čela se dostal Albert Arenas s časem 1:50,068. I tento čas byl ale brzy překonán. V polovině tréninku byl na čele Ayumu Sasaki s časem 1:49,793.

Nicolò Bulega

Nicolò Bulega

Do vedení se pak dostal Nicolò Bulega, který zajel čas 1:49,629. Spadl Marco Bezzecchi, byl to docela rychlý pád na předek, ale lídr šampionátu by měl být v pořádku. Krátce poté havaroval také Andrea Migno a i on je v pořádku.

Do čela se pět minut před koncem dostal Jorge Martín, jeho čas byl 1:49,454. V dalším kole svůj čas ještě vylepšil na 1:49,438. Jezdec týmu Gresini pokračoval v zajíždění dobrých časů a hned v dalším kole čas ještě o kousek zlepšil. Jeho hodnota byla 1:49,435.

Jorge Martín

Jorge Martín

V závěru se o vylepšení času snažilo několik jezdců, Enea Bastianini se posunul na druhé místo a Jorge Martín ještě zlepšil nejlepší čas na 1:49,288. Spousta dalších jezdců, kteří měli rozjeté dobré kolo, se nakonec v závěru zlepšit nedokázala. Na konci warm upu měl technické potíže Nicolò Bulega.

Vítězem warm upu se tedy stal Jorge Martín před Eneou Bastianinim a Nicolem Bulegou.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Moto2 – warm up