Moto3 – 1. volný trénink

Sedmou Grand Prix letošní sezóny šampionátu MotoGP, která se jede na okruhu v Katalánsku ve Španělsku, rozjeli jezdci nejslabší třídy Moto3. Podmínky nebyly bohužel po ránu moc dobré. Po nočním a ranním dešti byla trať mokrá, ale vysvítalo sluníčko, takže se očekávalo, že trať bude osychat. Teplota vzduchu byla 20°C a trať měla 24°C. Všichni do tréninku vyrazili s mokrými pneumatikami. Spousta jezdců zůstala v boxech, včetně spousty favoritů, jako jsou Joan Mir, Romano Fenati, Jorge Martin, Enea Bastianini, Fabio Di Giannantonio a další. Celé Grand Prix se neúčastní Albert Arenas, který se zotavuje ze zranění.

Hned na začátku tréninku spadl v 10. zatáčce domácí závodník Aron Canet po menším highsideru. Aronovi se naštěstí nic nestalo. Na tom samém místě krátce poté spadl Aleix Viu, který tu jede na divokou kartu v týmu Alexe Rinse a kterého známe z šampionátu Red Bull MotoGP Rookies Cup.

V úvodních kolech se do vedení dostal Jakub Kornfeil, který ve svém druhém kole zajel čas 2:20,828. Za něj se zařadil jeho týmový kolega Patrik Pulkkinen a třetí byl Marco Bezzecchi. Kuba svůj vedoucí čas hned v dalším kole zlepšil na 2:18,901 a časy všech šly postupně dolů, když se postupně dostal na 2:17,162. Na trati byla zatím polovina startovního pole. Na druhé místo se zařadil Nicolò Bulega, který se za našeho závodníka zařadil ve ztrátě 0,107 s. Na třetím místě byl Niccolò Antonelli. Dále pak byli Patrik Pulkkinen, Marco Bezzecchi, Jules Danilo, Andrea Migno, Nakarin Atiratphuvapat, Vicente Perez, který tu jede na divokou kartu, a Kaito Toba.

Jakub Kornfeil

V polovině tréninku se do vedení dostal Niccolò Antonelli s časem 2:16,500, ale toho krátce poté překonal Nicolò Bulega s časem 2:16,412, ale Niccolò se do vedení hned v dalším kole vrátil s časem 2:15,616. Na třetím místě byl Marco Bezzecchi a Kuba Kornfeil klesl na místo čtvrté, nicméně ve svém sedmém kole se vyhoupl zpátky na druhé místo. Změřený čas mělo v tu chvíli jen 18 jezdců.

Čtvrt hodiny před koncem byl ve vedení zpátky Nicolò Bulega s časem 2:13,882, který poté zlepšil na 2:13,879. Jakub Kornfeil se držel na druhém místě se ztrátou 0,882 s a třetí byl Kaito Toba, který měl ztrátu už přes jednu vteřinu. Dále pak byli Niccolò Antonelli, Lorenzo Dalla Porta, Nakarin Atiratphuvapat, Bo Bendsneyder, Marco Bezzecchi, Vicente Perez a Jules Danilo. Trať byla stále hodně mokrá, ale na některých místech se začínala objevovat sušší místa.

Na závěr tréninku spadl Ayumu Sasaki, který stejně jako jezdci na začátku tréninku spadl v 10. zatáčce.

Vítězem tréninku je nakonec Romano Fenati, který vyrazil na trať až na úplný závěr. Romano zajel ve svém posledním pátém kole 2:06,206. Na druhém místě skončil domácí Joan Mir, jehož ztráta je 0,367 s, a třetí pozici obsadil Marco Bezzecchi, který na Joana ztratil jen 0,009 s. Čtvrtý je Lorenzo Dalla Porta a jen o 0,024 s za ním skončil Jakub Kornfeil na pátém místě. Kuba byl ještě po zajetí svého nejrychlejšího kola třetí, ale poté se přes něj dva soupeři dostali. Dále pak skončili Adam Norrodin, Niccolò Antonelli, Phillipp Öttl, Nakarin Atiratphuvapat a Top10 uzavřel Bo Bendsneyder.