Moto3 – Závod

První ze trojice zámořských závodů odstartovala ve čtyři hodiny ráno středoevropského času třída Moto3. V Japonsku bylo příjemné počasí, teplota vzduchu byla 21 °C, dráhy pak 32 °C.

Z pole position vyrazil Gabriel Rodrigo, který první místo na gridu získal s náskokem pouhých 0,075 sekundy. Druhou pozici na startovním roštu obsadil John McPhee, první řadu pak uzavřel Marco Bezzecchi. Jakubu Kornfeilovi v sobotu kvalifikace opět nevyšla, a do závodu tak startoval až z 16. pozice.

Výborně se z pole position odlepil Gabriel Rodrigo, který vjížděl do úvodní zatáčky na prvním místě. Start se povedl také Marco Bezzecchimu, jenž se zařadil hned za svého španělského soupeře, na třetí místo se pak ze čtvrté kvalifikační pozice posunul Jorge Martin. Čtvrtý pak jezdil John McPhee. Jakub Kornfeil se na začátku propadl až na 19. místo.

Hned v úvodu závodu upadlo hned několik jezdců. Nejprve nezvládl svůj motocykl Aron Canet, který se poroučel k zemi ve třetí zatáčce, poté upadl Yuta Fukushima a v sedle svého stroje se neudržel ani Vincente Pérez, který s sebou vzal Nicoló Antonelliho. Ten zůstal po pádu ležet v kačírku, a nakonec byl odnášen z trati na nosítkách.

 

Mezitím se do čela závodu dostal Jorge Martin, který odsunul na druhé místo Gabriela Rodriga a na třetí Marca Bezzecchiho. Ten však záhy na první příčce Martina vystřídal a ujal se vedení závodu. Pořadí se měnilo také na dalších pozicích – na druhé místo se dostal Lorenzo Dalla Porta, na třetím jel Gabriel Rodrigo a na čtvrtém Jorge Martin. Jakub Kornfeil se díky pádům vyšvihnul na 14. pozici.

Další těžký pád přišel v šestém kole, v němž skončil v kačírku Fabio Di Giannantonio. Italský jezdec zůstal stejně jako předtím Nicoló Antonelli ležet a stejně jako jej museli i třetího muže šampionátu odnášet na nosítkách.

Do vedení závodu se dvanáct kol do cíle dostal Lorenzo Dalla Porta následován Marcem Bezzecchim a Dennisem Foggiou. Gabriel Rodrigo se z prvního místa v úvodu závodu propadl v jeho polovině až na 9. příčku, Jakub Kornfeil jezdil na pozici třinácté. Na zemi pak skončil Kazuki Masaki.

V průběhu závodu se dostával nenápadně dopředu Darryn Binder, který později odsunul z druhého místa Marca Bezzecchiho. Ten měl ve dvanáctém kole kontakt s Jorge Martinem. Oba jezdci nebyli daleko od pádu, nakonec se jim však podařilo na svých strojích udržet. U Jorgeho Martina to však nebylo nadlouho. Šest kol do cíle nezvládl zatáčku a skončil na zemi, což výrazně ovlivnilo nejen boj o první příčky, ale také průběh šampionátu.

Darryn Binder v posledním kole zaútočil na Marca Bezzecchiho a dostal se do vedení závodu. Marco Bezzecchi mu však vítězství nechtěl darovat a několikrát se pokusil dostat se před svého soupeře. Už to vypadalo, že si Darryn Binder první místo udrží, Marco Bezzecchi jej však dokázal v samotném v závěru na cílové rovince předjet a z Japonska si tak odváží zlato a ztrátu pouhého jednoho bodu na vedoucího pilota šampionátu Jorge Martina. O pouhou tisícinu sekundy se před Brada Bindera dostal také Lorenzo Dalla Porta, Jihoafričan se tak musel spokojit až se třetím místem. Čtvrtý skončil Dennis Foggia, pátý pak John McPhee. Jakub Kornfeil dojel závod na 10. pozici.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaMotoGP – Warm Up následující kapitola »Moto2 – Závod