Moto2 – 1. volný trénink

Teploty v Motegi sice lehce povyrostly a bylo o něco příjemnějších 18°C, nad okruhem v Motegi se ale stahovala temnější a temnější mračna a bylo tedy otázkou, jak dlouho ještě vydrží asfalt na závodní dráze suchý. Ani ne minutu po začátku se skutečně v některých pasážích okruhu Motegi začal objevovat déšť, jezdci ale prozatím pokračovali v nezmenšeném tempu. Postupně se ale déšť a traťoví komisaři mávající bílými vlajkami rozšiřovali po celém okruhu.

Nejrychlejší byl v úvodu Stefano Manzi s časem 1:57,331. Na druhém místě byl Miguel Oliveira se ztrátou 0,089 sekundy a třetí Khairul Idham Pawi. Remy Gardner byl čtvrtý a Sam Lowes pátý. Vypadalo to ale, že déšť možná ustává a počasí nakonec ještě chvíli vydrží.

Jezdci ale nakonec usoudili, že je na trati přece jenom příliš mokro na suché pneumatiky, ale příliš sucho na mokré, takže většinu zbývajícího času prvního tréninku zůstali v boxech. Na trať vyjel ale zariskovat pět minut před koncem tréninku Marcel Schrötter a podařilo se mu s časem 1:56,507 dostat do čela.

Na trať vyjel i Alex Márquez spolu s dalšími jezdci a vypadalo to podle mezičasu, že trénink vyhraje. Potom ale na výjezdu z osmé zatáčky najel na obrubník, zadní kolo mu okamžitě ujelo, dostal brutální highsider a jen se štěstím do něj nenarazil ještě jeho týmový kolega Joan Mir, který jel těsně za ním. Márquezova motorka zůstala ležet na trati a začala hořet a Alexe Márqueze odnesli zdravotníci na nosítkách. Jako rozumné se tak ukázalo zůstat v boxech.

Trénink vyhrál Marcel Schrötter s časem 1:56,507, na druhém místě skončil nešťastný Alex Márquez a jako třetí Steven Odendaal. Tetsuta Nagashima byl čtvrtý a Stefano Manzi uzavíral nejlepší pětku. V Japonsku poté následovala obědová pauza, ve které si snad počasí rozmyslí, jestli zaleje Motegi deštěm a nebo vysvitne slunce.

« předchozí kapitolaMotoGP – 1. volný trénink následující kapitola »Moto3 – 2. volný trénink