Moto3 – 1. volný trénink

Navzdory předpovědi počasí panovalo na první trénink Moto3 v Japonsku překrásné počasí. Obloha byla bez mráčku, vzduch měl 17°C a trať měla 21°C.

V úvodu prvního tréninku byl na dráze nejrychlejší Aron Canet s časem 1:58,426. Na druhém místě svítilo jméno Tonyho Arbolina, který ztrácel 0,057 sekundy, a třetí byl John McPhee. Jakub Kornfeil byl na místě čtvrtém a Enea Bastianini byl pátý.

Dvacet tři minut před koncem spadl Tony Arbolino ve třetí zatáčce.

Ve druhé polovině tréninku se na čtvrté místo posunul John McPhee a odsunul Jakuba Kornfeila na místo páté. Darryn Binder měl nějaký technický problém se svojí motorkou a byl stále v boxech a jako jediný neměl stále odjeto ani jedno měřené kolo.

Deset minut před koncem tréninku jezdci po úpravě nastavení a přezutí pneumatik zahájili útok na rychlé časy a Jakub Kornfeil se dostal na první místo s časem 1:57,740. Na druhé místo se posunul jeho týmový kolega Marco Bezzecchi a na třetí Philipp Öttl. Aron Canet se také nedržel zpátky a zrychlil na 1:57,848, ale měl rozjeto ještě rychlejší kolo.

Spadl Tatsuki Suzuki.

V závěru se hodně zrychlovalo a pořadí se v tabulce hodně promíchalo, ale Jakuba Kornfeila nikdo z prvního místa nedokázal sesadit a celý trénink vyhrál s časem 1:57,740. Na druhém místě skončil Aron Canet, třetí Enea Bastianini, čtvrtý Lorenzo Dalla Porta a pátý John McPhee.