Moto3 – 3. volný trénink

Sobota v Motegi začala o něco lépe než včera. Teplota byla na o něco příjemnějších 18°C, trať měla stupňů 26. Obloha byla polojasná a prozatím to nevypadalo na změnu, i když podle předpovědi mohlo odpoledne začít pršet.

Na prvním místě byl převážnou většinu první části tréninku Marco Bezzecchi, který postupně zrychloval až na čas 1:57,271. Na druhém místě byl Philipp Öttl se ztrátou 0,384 sekundy a třetí Tony Arbolino. Na čtvrtém už Vincente Perez ztrácel 0,780 sekundy a pátý Jorge Martín 0,810.

Spadl Niccoló Antonelli.

Všechno ale směřovalo, alespoň co se týče rychlých časů, do posledních deseti minut celého tréninku. Nejdříve se Jorge Martín dostal do čela s novým nejrychlejším časem 1:56,911. Na třetí místo postoupil Fabio di Giannantonio. Jakub Kornfeil zablokoval Arona Caneta v jeho rychlém kole, který se potom na něj hodně zlobil. Jakub ale vzápětí začal také zrychlovat a postoupil na třináctou pozici.

Spadl Tony Arbolino na přední kolo v deváté zatáčce.

Dvě minuty před koncem svítila celá tabulka červeně a nebo oranžově, jak všichni jezdci v poli zajížděli svoje nebo traťové nejrychlejší mezičasy. Honbu za nimi nakonec vyhrál Jorge Martín, kterého už nedokázal nikdo překonat. Na druhé místo se dostal Marcos Ramirez se ztrátou 0,126 sekundy, na třetí místo se propadl Marco Bezzecchi. Jaume Masía byl na místě čtvrtém a Ayumu Sasaki se jako poslední vešel mezi nejlepších pět závodníků.

Jakub Kornfeil dnes nebyl tak rychlý jako včera a trénink ukončil až na devatenácté pozici s časem 1:58,052, což bylo o tři desetiny pomaleji než včera, což nás zanechávalo lehce optimistickými před kvalifikací.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »MotoGP – 3. volný trénink