Moto3 – Warm Up

Nedělní program začal dvacetiminutovými zahřívacími tréninky. Nejprve to vypadalo, že si jezdci konečně užijí suchou trať, ale bohužel deset minut před začátkem začalo pršet, takže všichni mechanici začali rychle předělávat motorky a přezouvat na mokré pneumatiky. Nicméně někteří jezdci vyrazili na trať na slickách. Teplota trati i vzduchu je 15°C. Tréninku i následného závodu třídy Moto3 se neúčastní Albert Arenas, který si včera zlomil ruku. V boxech se také pohyboval Shuhei Nakamoto, který byl až do loňského roku hlavním představitelem HRC, nyní se věnoval Ayumu Sasakimu.

Hned v prvním kole měl technický problém s motorem své KTM Andrea Migno. Manuel Pagliani, který včera patřil mezi nejrychlejší, spadl hned v první zatáčce. Bohužel déšť neustával, a jakmile se rozjel trénink, začalo pršet víc, což bylo dobře vidět například na plexisklech u motorek. Všichni jezdci, kteří vyrazili na slickách, se okamžitě vrátili do boxů.

Po pěti minutách byl trénink přerušen červenou vlajkou kvůli podmínkám na trati a i zbytek jezdců se vrátil do boxů. V tu chvíli spadl ve 3. zatáčce Tom Toparis. Bezpečnostní komisaři vyjeli na kontrolu trati. Bohužel trať byla znečištěna olejem po problému Andrey Migna a traťoví komisaři začali uklízet docela dlouhý úsek. Trať už byla špinavá od výjezdu z pit lane, kolem první zatáčky se mu zakouřilo z motorky, a uklízelo se až do šesté zatáčky. Na olej na trati už předtím upozorňoval i Jakub Kornfeil.

Andrea Migno k tomu řekl, že na začátku neviděl nic špatného, jen že motorka přestala jet v páté zatáčce. Že z ní teče olej, si nevšiml. Jakmile to zjistil, sjel z trati a omlouval se za to, co se stalo, protože přerušení bylo dlouhé, už více než půl hodiny. Kuba Kornfeil k tomu řekl, že si toho všiml už po třech minutách od výjezdu z boxů, takže z toho byl smutný, protože věděl, že následně půjde o dlouhé přerušení. Mezi tím stále pršelo, takže to situaci nezlepšovalo. Všichni traťoví komisaři nasadili veškerou techniku pro co nejlepší a nejrychlejší vyčištění trati.

Aktualizace: 2:30 a stále se čistí, zdržení už je 45 minut.

Během včerejšku přišlo oznámení, že příští rok pojede Jules Danilo ve třídě Moto2 s týmem SAG. Jules řekl, že jedním z důvodů pro přestup byla i jeho výška, když je v Moto3 po Bo Bendsneyderovi druhý největší.

Aktualizace: 3:00 a stále se čistí, zdržení už je více než hodinu. Nyní všichni myslí, jak to bude dál kvůli závodům. Moto3 má startovat už za hodinu.

Aktualizace: 3:30 (10:30 místního času), práce s čištěním trati jsou u konce. Bude otevřena pit lane a během deseti minut se jezdci vrátí na trať. Warm up bude zkrácen na 10 minut.

Nový harmonogram závodů:

• 4:55 (11:55): Moto3 – závod bude zkrácen z 20 kol na 13 kol
  • 6:00 (13:00): Moto2  – závod bude zkrácen z 23 kol na 15 kol
  • 7:00 (14:00): MotoGP – závod se odjede v plné délce 24 kol

Během deseti minut zbytku warm upu dokázali jezdci zajet kolem pěti až šesti kol. Někteří odjeli jen čtyři, pár jezdců má i sedm kol. Nejrychlejším jezdcem byl Romano Fenati, který ve svém předposledním čtvrtém kole zajel čas 2:12,513. Na druhém místě skončil německý závodník Philipp Öttl se ztrátou 0,103 s. Třetí jezdec, Malajec Adam Norrodin, už ztrácí přes jednu vteřinu. Pěkný výkon měl Jakub Kornfeil, který se nejprve dostal na 6. místo a v posledním kole zajel čas 2:13,944, se kterým se dostal na 4. místo, za svého bývalého týmového kolegu. Jeho ztráta na Romana Fenatiho je 1,431 s. Pětici nejlepších doplnil Marcos Ramirez. Nicolò Bulega, který zítra oslaví své 18. narozeniny, nemá jako jediný změřený žádný čas.