Moto3 – warm up

Nedělní program v Le Mans zahájili jezdci kategorie Moto3, které čekal warm up. Zatím bylo sucho, ale zataženo, teplota vzduchu byla 12 stupňů a trať měla 13 stupňů. Podle předpovědi by během dne mělo začít pršet.

První změřený čas v hodnotě 1:46,753 měl Celestino Vietti, za kterého se zařadili Ramirez a Booth-Amos.

Postupně se na čele vystřídalo několik jezdců, po osmi minutách tam byl Tatsuki Suzuki s časem 1:43,830, druhý byl Alonso Lopez a třetí poleman John McPhee. Kuba Kornfeil byl devátý, Filip Salač šestnáctý.

O chvíli později ale bylo již vše jinak, když si první příčku pro sebe urval Jaume Masía s časem 1:43,572. Tím to samozřejmě nekončilo, jezdci zrychlovali a sedm minut před koncem byl na čele Niccoló Antonelli s časem 1:43,324, za ním byl Jaume Masía a John McPhee.

Čtyři minuty před koncem došlo opět ke střídání stráží na prvním místě, kam se dostal Tatsuki Suzuki s časem 1:42,911. Kuba Kornfeil byl v tu chvíli dvanáctý a Filip Salač dvaadvacátý.

V závěru tréninku se vedení ujal John McPhee, který zajel kolo v hodnotě 1:42,841. Všem tak ukázal, že si pole position nevyjel jen tak. Druhý skončil Tatsuki Suzuki se ztrátou pouhých 0,070 s, třetí byl Niccoló Antonelli. Do první desítky se vešli ještě Fernandez, Migno, Foggia, Arbolino, Canet, Masía a Lopez. Kuba Korneil byl osmnáctý se ztrátou 0,759 s a Filip Salač dvaadvacátý se ztrátou 1,188 s.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Moto2 – warm up