Moto3 – 1. volný trénink

Závodní víkend Velké ceny Francie na okruhu Le Mans začal pátečními tréninky a jako první ráno do svého tréninku vyrazili jezdci kategorie Moto3. V Le Mans bylo polojasno, teplota vzduchu měla 12°C, na trati bylo 14°C.

Na začátku tréninku se vedení ujal Romano Fenati s časem 1:46,359, na druhé místo se zařadil jeho týmový kolega Tony Arbolino, třetí byl Lorenzo Dalla Porta. O pár minut později se pořadí změnilo, když se do vedení dostal Tatsuki Suzuki, který zajel 1:46,053, na druhé místo se zařadil Gabriel Rodrigo a třetí byl Romano Fenati. Jakub Kornfeil byl zatím na 15. místě, Filip Salač začal 24. místem.

Po 15 minutách tréninku byl ve vedení Lorenzo Dalla Porta s časem 1:43,607, na druhém místě byl Tony Arbolino, na třetí místo se dostal Darryn Binder. Mezi nejlepšími pěti byli také Niccolò Antonelli a Tatsuki Suzuki. Jen o minutu později měl v zatáčce číslo 3 pád Lorenzo Dalla Porta, jezdec byl naprosto v pořádku.

V polovině tréninku byl na čele stále Lorenzo Dalla Porta, který už se mezitím po svém pádu dokázal dostat do boxů. Na druhé místo se dostal Jaume Masia, třetí místo držel Tony Arbolino. Filip Salač byl na 25. místě a Jakub Kornfeil na 28. místě.

Dvanáct minut před koncem tréninku spadl ve třetí zatáčce Makar Yurchenko, také kazašský jezdec byl po pádu v pořádku. O minutu později ve stejné zatáčce havaroval také Niccolò Antonelli, také on byl v pořádku. Ve vedení byl tou dobou stále Lorenzo Dalla Porta, druhý byl Jaume Masia a třetí Tony Arbolino.

Sedm a půl minuty před koncem se do vedení dostal Gabriel Rodrigo, který zajel kolo za 1:43,127. Na trať už se vrátil Lorenzo Dalla Porta, jehož motocykl po pádu potřeboval menší zásah mechaniků. Italský jezdec se snažil zlepšit svůj čas, zatím mu stále patřilo druhé místo.

Tři minuty před koncem několik jezdců rozjelo svá nejrychlejší kola. Do vedení se na okamžik dostal Tony Arbolino, toho poté překonal Gabriel Rodrigo s časem 1:42,954, rychlá kola jeli také Kaito Toba a John McPhee, ani jeden z nich se nakonec nezlepšil.

Minutu před koncem se zlepšili japonští jezdci Tatsuki Suzuki a Kazuki Masaki, kteří se posunuli na třetí a čtvrté místo. V závěru tréninku měl ve třetí zatáčce pád John McPhee, britský jezdec byl v pořádku.

Vítězem tréninku se stal Gabriel Rodrigo, na druhém místě skončil Tony Arbolino, třetí byl Lorenzo Dalla Porta. Jakub Kornfeil byl na 12. místě a Filip Salač skončil 21.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »MotoGP – 1. volný trénink