Repsol Honda

Ani pád během druhé kvalifikace nemohl zastavit Marca Márqueze, aby získal třetí pole position z pěti závodů. Jeho týmový kolega Jorge Lorenzo obsadil osmé místo, které je jeho nejlepším umístěním na roštu v této sezóně.

Pro Marca Márqueze to byla 55. pole position v královské třídě, čímž vyrovnal rekord Valentina Rossiho a do rekordu Micka Doohana, který činí 58, mu zbývají jen tři.

Jorge Lorenzo a jeho tým se dokázali dobře přizpůsobit a být každým kolem rychlejší. Výsledkem je osmé místo na startovním roštu.

Marc Márquez

Marc Márquez – 1. místo / 1:40,952

„Dnešek byl jedním z těch dnů! Podmínky byly takové, že jste nevěděli, jestli budou do lehkého deště nejlepší slicky nebo pneumatiky do mokra, bylo to opravdu těžké. V kvalifikaci jsme věděli, že na to musíme tlačit v prvním kole, když bylo na trati nejméně vody. Potom s větším množstvím vody na trati to bylo mnohem náročnější. Jsem spokojený s touto pole position, protože to byl den, kde můžete snadno startovat zezadu, když nejste opatrní. Nyní uvidíme, co udělá počasí zítra!“

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo – 8. místo / 1:42,067

„Byly to velmi složité podmínky, zejména dnes v kvalifikaci. Byl tam jeden sektor, kde bylo úplně mokro a žádná přilnavost, a potom další, kde bylo téměř sucho – bylo těžké zůstat na motorce. Myslím, že jsme se mohli dostat do prvních dvou řad, ale rozhodl jsem se použít první měkkou a potom medium pneumatiku. Myslím, že kdyby byla první ta medium, mohli jsme získat víc. Ale dosáhli jsme nejlepší pozice v tomto roce a to je pozitivní.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Red Bull KTM Tech3