Repsol Honda

Francouzská GP, která se jede tento víkend na okruhu v Le Mans, nabídne Hondě první příležitost získat 300. vítězství v královské třídě.

Marc Márquez v poslední Velké ceně v Jerezu zvítězil a ujal se tak vedení šampionátu. Na okruhu v Le Mans má v královské třídě poněkud smíšené výsledky, když tu dvakrát vyhrál a na pódiu byl celkem třikrát. Jeho hlavním cílem bude navýšit náskok ve vedení šampionátu.

Jorge Lorenzo bude ve Francii chtít stavět na tom, co on a jeho tým našli během pozávodního testu. Navzdory náročnému víkendu ve Španělsku zůstávají Lorenzo a jeho tým hladoví po zlepšení výsledků na RC213V. S pěti vítězstvími v královské třídě na svém kontě v Le Mans Lorenzo prokázal, že tam umí být rychlý.

Případné vítězství jedné ze čtyř Hond RC213V, na které jedou Márquez, Lorenzo, Crutchlow a Nakagami, by bylo 300. vítězstvím v královské třídě pro Hondu. První vítězství má na svědomí Jim Redman, který ho získal na RC181 v roce 1966.

Marc Márquez

Marc Márquez

„V Jerezu to byl velmi silný víkend a produktivní test, ale to je MotoGP a my musíme pokračovat v práci. Mezi závody jsem mohl trochu relaxovat na F1 a také na zápase Lipsko vs. Bayern. Jízda na motocyklu na stadionu byla skvělá a hluk byl neuvěřitelný. Le Mans může být záludná GP, zejména kvůli počasí, takže musíme být připravení na jakékoliv podmínky. Loni jsem byl schopen vyhrát, ale vždy čelíme velké konkurenci.“

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo

„Po náročném víkendu jsem rád, že se mohu na Hondu vrátit, aniž by mezi závody bylo moc času. V minulosti jsem si ve Francii vedl dobře, ale uvidíme, jak to půjde tentokrát. Test, který jsme měli v pondělí po Jerezu, byl produktivní, a důležité bylo, že jsem strávil na motorce víc času, což nám mohlo pomoci ji poznat a vylepšit.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Monster Energy Yamaha MotoGP