Movistar Yamaha

Po dvou úspěšných testech – jednom v Jerezu a druhým v Mugellu přijíždí tým Movistar Yamaha MotoGP na okruh Bugatti v Le Mans ve Francii.

Kombinace Mavericka Viñalese a YZR-M1 už se zde ukázala být vítěznou v loňském roce, když pro Yamahu dosáhl na 500. vítězství ve Velké ceně a také zde již stál na pódiu v roce 2016.

Maverick Viñales v tuto chvíli drží třetí místo v šampionátu a na vítěze ztrácí 20 bodů a po dvou úspěšných testech přijíždí do Le Mans pozitivně naladěn a připraven bojovat o přední příčky.

Valentino Rossi zde v minulém roce bojoval o vítězství, než nešťastně havaroval ze druhého místa. Letos by rád svůj boj dotáhnul do konce a vystoupil na francouzské pódium pozdravit davy svých fanoušků.

V královské kubatuře zde The Doctor zvítězil třikrát, v roce 2002, 2005 a 2008, šestkrát byl druhý (2003, 2010, 2012, 2014, 2015 a 2016) a třikrát třetí (2000, 2001 a 2011). Aktuálně je na šestém místě v pořadí šampionátu a na svého týmového kolegu ztrácí 10 bodů.

Maverick Viñales

Maverick Viñales

Maverick Viñales

„Závod v Jerezu byl pro nás letos opět velmi obtížný. Naštěstí testy v minulém týdnu dopadly dobře. Jsme blízko k tomu, abychom pro mne našli dokonalé nastavení, takže jedu do Le Mans pozitivně naladěný. Na svoje loňské vítězství mám opravdu dobré vzpomínky a snad se nám podobný úspěch podaří zopakovat. Le Mans je pro nás dobrá trať, vyhovuje mému jízdnímu stylu a myslím, že tu odvedeme dobrou práci. Uděláme všechno pro to, abychom byli na vrcholu tabulky.“

Valentino Rossi

Valentino Rossi

Valentino Rossi

„Jsem rád, že je příští zastávka v Le Mans, protože papírově bychom tu měli být rychlí a Yamaha tu obvykle funguje dobře. Myslím, že se v tuto chvíli situace těžko předpovídá, protože jsou naši soupeři silní, a tak uvidíme až na místě, jaký je náš skutečný potenciál. Očekávám ale, že budeme konkurenceschopnější než minulý víkend, ale bude zajímavé zjistit, jak na tom budeme ve srovnání s ostatními jezdci. Samozřejmě jako vždycky ze sebe vydáme to nejlepší, aby to byl dobrý závodní víkend.

Massimo Meregalli – týmový ředitel

„Vale, Maverick i tým neměli skoro žádný odpočinek, protože jsme po Velké ceně Španělska absolvovali dva testy. Okruh v Le Mans vyhovuje našim motocyklům i oběma jezdcům. Maverick zde loni dosáhnul 500. vítězství pro Yamahu a Valentino už na pódiu ve Francii stál mnohokrát. Předpověď počasí vypadá skvěle, takže se těšíme na nabitý závodní víkend a na to, že budeme mít oba jezdce bojující vepředu, tak jako loni.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaAprilia Racing Team Gresininásledující kapitola »Estrella Galicia 0,0 Marc VDS