Repsol Honda

Marc Marquez a Dani Pedrosa jsou na cestě do Francie, kde se tento víkend na historické trati Le Mans koná páté kolo mistrovství světa MotoGP.

Marquez ovládl poslední dvě kola v USA a ve Španělsku, kde pomohl Michelinu oslavit jejich 400. vítězství Grand Prix. Nyní se připravuje na výzvu na stop-and-go Bugatti okruhu. Jeho cílem je udržet dosavadní pozitivní trend, díky kterému je v současné době v čele šampionátu.

Pedrosa se těší, že využije pozitivního pocitu, který má na své RC213V, na trati, kde byl v průběhu své kariéry úspěšný.

V Grand Prix Francie:

Dani Pedrosa čtyři vítězství: jedno v kategorii 125 ccm (2003), dva v kategorii 250 ccm (2004 a 2005) a jedno v MotoGP (2013), plus další čtyři pódia a šest pole position.

Marc Marquez má dvě vítězství: jedno v Moto2 (2011) a jedno v MotoGP (2014), plus další dvě pódia a 5 pole positon.

Marc Marquez

Marc Marquez

„Le Mans je trať, kde budeme muset tvrdě pracovat a dělat vše, co je v našich silách, abychom udrželi pozitivní trend. V minulosti jsme tam byli schopni několikrát vyhrát nebo se dostat na pódium, a jindy jsme měli potíže dostat se do tempa, ale jak vždycky říkám, každá sezóna je jiná. Samozřejmě otázkou bude počasí, pneumatiky a nastavení, ale naše rozpoložení a přístup budou stejné jako vždy: pozitivní. Letos jsme už na dobré úrovni, tak uvidíme, jak tento víkend půjde. Budeme se snažit v pátek dobře  začít a potom v neděli bojovat o pódium.“

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa

„Jsem spokojený s prací, kterou jsme s týmem udělali během testu po posledním kole, dává mi to důvěru a těším se díky tomu na další závod. Francouzská GP vždy představuje řadu výzev, počínaje počasím, které může být docela nepředvídatelné. Teplota může být nízká, což může způsobit problémy s pneumatikami. Budeme se snažit soustředit a mít dobrý závod.“

Racingfans.cz

Racingfans.cz
Reklama

Předchozí Další

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaÁngel Nieto Teamnásledující kapitola »Aprilia Racing Team Gresini