Ángel Nieto Team

Páté kolo mistrovství světa silničních motocyklů se koná tento víkend na historickém okruhu v Le Mans. Tým Ángela Nieta si za cíl klade stavět na pokroku, kterého dosáhli v Jerezu.

Alvaro Bautista se během domácího závodu posunul z dvacátého místa na roštu na místo osmé a jeho týmový kolega Karel Abraham také získal sedm pozic, než boural.

Španělský závodník zůstal v Jerezu testovat, aby zlepšil svůj pocit s Ducati GP17 a pneumatikami Michelin. Karel Abraham se bude snažit získat zpět tempo, které ukázal ve Španělsku a které by stačilo na první desítku.

Alvaro Bautista

Alvaro Bautista

„Po Grand Prix v Jerezu jsme zůstali na den testování, který nám umožnil vyzkoušet nějaké věci, abychom vylepšili nastavení. Shromáždili jsme pozitivní data a našli věci, které by nám v budoucnu mohly pomoci, zejména při nižších teplotách. Těším se, až se ve Francii vrátím na trať, abych zjistil, jestli mám stejný pocit jako v Jerezu. Je to krátká trať s mnoha změnami směru, kde je kontakt mezi pneumatikami a asfaltem důležitý. Myslím, že test, který jsme provedli v Jerezu, nám tady pomůže. Cílem je snížit ztrátu na jezdce na čele a myslím, že jsme na správné cestě udělat to.“

Karel Abraham

Karel Abraham

„Těším se na závodění v Le Mans, kde se mi v loňské sezóně nepodařilo dokončit závod. Je to trať, kterou jsem měl vždy rád, kromě jedné věci – asfaltu, který teď předělali. Je to trať s mnoha změnami směru a krátkou rovinkou. Uvidíme.“

Racingfans.cz

Racingfans.cz
Reklama

Předchozí Další

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaMonster Yamaha Tech3 následující kapitola »Repsol Honda