Moto3 – 3. volný trénink

Brněnský Masarykův okruh přivítal jako první v sobotu jezdce kategorie Moto3 teplou náručí a ráno ještě příjemnými čísly na teploměrech. Asfalt měl prozatím okolo 30°C, takže sliboval mnohem větší přilnavost, než jakou bude poskytovat jeho odpolední rozpálená tvář.

V úvodních deseti minutách trůnil na prvním místě Aron Canet, který měl čas 2:08,627, na druhém místě byl Kaito Toba se ztrátou 0,757 sekundy a na třetím Philipp Öttl, který s ním měl na tisícinu stejný čas. Čtvrtý byl Albert Arenas a pátý Nicoló Bulega. Naši závodníci prozatím figurovali na dvacátém místě, kde byl Jakub Kornfeil, a na dvacátém druhém pro Filipa Salače.

Niccolló Bulega

Nicoló Bulega

Jakub Kornfeil v průběhu tréninku spolupracoval s Filipem Salačem a ukazoval mu stopu. V polovině tréninku Jakub zatáhnul a dokázal se dostat na druhé místo se skvělým časem 2:09,060.

Dvanáct minut před koncem se Filipu Salačovi podařilo zajet skvělé kolo a dokázal se probojovat na čtvrté místo, ale byl skvěle rozjetý a v dalším kole byl ještě rychlejší a časem 2:08,857 se katapultoval dokonce na druhé místo před Jakuba Kornfeila.

Fabio di Giannantonio

Fabio di Giannantonio

Začali zrychlovat i ostatní jezdci a o minutu později se na první místo před prozatím nepřekonaného Arona Caneta dostal Fabio Di Giannantonio s novým nejrychlejším časem 2:08,854.

Pět minut před koncem tréninku najel na trať znovu Jakub Kornfeil a hned ve svém prvním měřeném kole u něj svítily všechny sektory červeně. Skládal k sobě jeden sektor za druhým a na cílové čáře z toho bylo fantastické provizorní první místo a čas 2:08,189. Česká republika tak měla v tu chvíli dva jezdce v Top5.

V posledním kole skvěle nadiktoval brněnským zatáčkám svoji stopu Gabriel Rodrígo, který dokázal jako jediný překonat Jakuba Kornfeila a trénink vyhrál s časem 2:08,115. Na druhém místě skončil Jakub Kornfeil a třetí Fabio di Giannantonio. Filip Salač se nakonec propadl na dvanácté místo, ale i tak se skvěle ukázal fanouškům a spolu s Jakubem Kornfeilem připravili pro fanoušky výbornou pozvánku do odpolední kvalifikace.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »MotoGP – 3. volný trénink