Moto3 – 1. volný trénink

Po čtvrtečním horkém počasí v pátek na brněnský okruh přišlo úplně opačné počasí, když od rána prší. Teplota vzduchu i trati se pohybuje kolem 21°C. Všichni si dnes také připomínají Angela Nieta, který včera podlehl svým zraněním z nedávné nehody na čtyřkolce.

Jako první vyrazili na trať jezdci třídy Moto3 a samozřejmě, že měli nazuté mokré pneumatiky a někteří jeli i v pláštěnkách. Jorge Martin se stihl dát po svém zranění relativně do pořádku, ale do svého boxu přišel s berlemi. Kuba Kornfeil vyrazil na trať s novými barvami svého Peugeotu.

Na úvod tréninku se do vedení dostal Tim Georgi s časem 2:29,380. Za něj se zařadil Nicolò Bulega se ztrátou 0,427 s a ostatní jezdci už ztráceli více než vteřinu. Tim byl opravdu pěkně rozjetý, když hned v dalším kole zlepšil svůj čas na 2:26,795 a vytvořil si náskok tří vteřin. Jakub Kornfeil začal s časem 2:35,578 a zařadil se na průběžné 14. místo. S každým dalším kolem šly časy dolů a všichni se zlepšovali, ale Tim Georgi byl pořád nejrychlejší. Ve svém šestém kole stáhl svůj čas na 2:24,053 a stále si držel náskok dvou vteřin na Nicolu Bulegu. Na třetí místo se zařadil Andrea Migno. Kuba Kornfeil si zlepšil čas na 2:30,195, ale byl na 17. místě.

Po odjetí přibližně osmi kol začínali postupně všichni zajíždět do boxů. Ve vedení byl stále Tim Georgi s časem 2:23,394. Na místě druhém byl Nicolò Bulega se ztrátou 2,473 s. Andrea Migno byl třetí, když ztrácel 2,961 s. Dále pak byli Nakarin Atiratphuvapat. Tatsuki Suzuki, Philipp Öttl, Bo Bendsneyder, Aron Canet, Lorenzo Dalla Porta a Enea Bastianini. Kuba Kornfeil byl s časem 2:29,949 na 18. místě se ztrátou 6,555 s. To do konce tréninku zbývala už necelá čtvrt hodina a někteří už opět mířili zpátky na okruh.

V posledních pěti minutách si spousta jezdců začínala zlepšovat čas a na první pozici útočili John McPhee a Nicolò Bulega, ale nakonec se ani jeden na čelo tabulky nedostal. V tu chvíli přestalo pršet.

Vítězem tréninku je Tim Georgi, který byl v těchto podmínkách suverénní od začátku. Jeho nejlepší čas 2:21,970 nikdo nepřekonal, navíc má bohatý náskok přes jednu vteřinu. Druhé místo udržel Nicolò Bulega a na třetí pozici se dostal Nakarin Atiratphuvapat. Aron Canet klesl na místo čtvrté a Lorenzo Dalla Porta je pátý. Kuba Konfeil se neudržel v Top20 a s časem 2:26,846 skončil na 25. místě.