Repsol Honda

Tým Repsol Honda má za sebou úspěšný den. Marc Marquez si v kvalifikaci na GP České republiky vyjel pole position – čtvrtou v této sezóně a šedesátou devátou ve své kariéře.

Jeho týmový kolega Dani Pedrosa byl třetí a na druhého Valentina Rossiho ztratil jen 0,046 s a na prvního Marca 0,138 s.

Oba jezdci prokázali rychlé tempo již ve třetím tréninku, když i přes pád obsadili první (Marc) a druhé (Dani) místo. Marc šel k zemi v zatáčce deset kvůli úniku oleje z motocyklu jiného jezdce a Dani upadl v zatáčce osm, když na to tvrdě tlačil.

Marc Marquez

Marc Marquez – 1. místo / 1:54,981

„Jsem s dneškem velmi spokojený, protože jsem věděl, že pole position by byla těžká, protože normálně mám na této trati potíže, ale stejně jsem se o to snažil. Test, který jsme tu udělali, byl užitečný. Cítil jsem se dobře již s první pneumatikou, i když jsem téměř boural, protože jsem na to tlačil velmi tvrdě. S druhou pneumatikou jsem do toho dal všechno a získali jsme pole position. Jsem velmi, velmi spokojený. Zítra uvidíme, jaké bude počasí, protože to vypadá trochu nestále a nemělo by být tak teplo. Bude to dlouhý a těžký závod, ale měli bychom být schopni bojovat o pódium, ať už bude sucho nebo mokro, takže se těšíme a závod si užijeme.“

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa – 3. místo / 1:55,119

„Jsem dnes spokojený, protože kvalifikace šla dobře. Obvykle mám v kvalifikaci trochu potíže, ale dnes jsem zajel čtyři dobrá kola a opravdu si to užil, protože jsem byl schopen jet tak, jak jsem chtěl. Jsem jen něco přes desetinu za Marcem, což je velmi pozitivní, protože on je velmi silný, byla to fantastická práce od mého týmu. Nyní se jen těším na zítra. Musíme počkat a uvidíme, jaké bude počasí, protože to spolu s pneumatikami bude pro závod klíčové. Mělo by být chladněji, takže musíme dobře zvolit pneumatiku a být připraveni na jakoukoliv situaci.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Movistar Yamaha